Wiza do Angoli 2017 - jak ją wyrobić?

Wiza do Angoli 2017 – jak ją wyrobić?

Wybierasz się do Angoli, poniżej objaśniamy jak możesz uzyskać wizę do tego afrykańskiego kraju i gdzie szukać informacji na temat wymaganych dokumentów.

Wiza do Angoli – gdzie ją wyrobić?

Aby wjechać do Angoli będzie ci potrzebna wiza pobytowa, a jeśli planujesz tylko przejechać przez to państwo, to powinieneś ubiegać się o wizę tranzytową. O wizy do tego kraju możesz ubiegać się w Ambasadzie Angoli w Warszawie przy ul. Urodzajnej 12 lub w jakiejkolwiek innej placówce dyplomatycznej i konsularnej tego kraju. Nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy. Oczywiście ubieganie się o wizę do Angoli możesz też zlecić nam. Wnioski wizowe on-line do Angoli znajdziesz na naszej stronie WWW.

Rodzaje wiz do Angoli

Turystyczna 30-dniowa: jest to wiza jednokrotna, która upoważnia do jednego wjazdu na teren tego kraju w celach turystycznych. Wiza ta jest ważna przez 60 dni od momentu wydania i upoważnia do maksymalnie 30 dni pobytu na terenie Angoli.

Biznesowa 7- i 30-dniowa: są to wizy jednokrotne, które upoważniają do jednego wjazdu na teren kraju w celach biznesowych (rozmowy handlowe, wizyty na targach). Wiza 7-dniowa upoważnia do siedmiu dni pobytu od daty wjazdu do Angoli, a wiza biznesowa 30-dniowa tak jak wiza turystyczna jest ważna przez 60 dni od daty wydania oraz upoważnia do 30 dni pobytu na terenie Angoli.

Tranzytowa 7-dniowa: to wiza jednokrotna, która upoważnia do przejazdu przez ten kraj, do kraju docelowego, w związku z tym, aby uzyskać wizę tranzytową, będzie ci potrzebna w pierwszej kolejności wiza kraju docelowego. Z tą wizą masz 7 dni na to, aby przedostać się do kraju docelowego.

Marynarska 7-dniowa: to wiza dedykowana marynarzom, którzy zawijają do portów w Angoli. Wizy te upoważniają do siedmiu dni pobytu na terenie Angoli. Jest to wiza jednokrotna.

Pracownicza 2-letnia: to wiza dla osób, które podejmują pracę na terenie Angoli. Wiza jest ważna maksymalnie przez dwa lata i upoważnia do wielokrotnych wjazdów do Angoli.

Przedłużenie wizy do Angoli

Przedłużenie wizy jest możliwe i to dwukrotnie o kolejne 30 dni, co daje łącznie 90 dni pobytu. Przedłużyć wize można już na terenie Angoli we właściwej placówce.

Moja wiza straciła ważność!

Jeśli przebywasz na terenie Angoli po wygaśnięciu ważności wizy przygotuj się na wysoką grzywnę i natychmiastowy nakaz opuszczenia kraju.

Ubezpieczenie podróży do Angoli

Ubezpieczenie podróży do Angoli nie jest wymagane, jednak zawsze zalecamy aby przed podróżą zakupić chociaż podstawową polisę. Koszt takiego ubezpieczenia bardzo łatwo możesz wyliczyć w naszym kalkulatorze.


Źródła:
msz.gov
polakzagranica.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.