Ubezpieczenie podróżne – „Świat” i „Świat+”

Ubezpieczenie podróżne – „Świat” i „Świat+”

Ubezpieczenie podróżne zwłaszcza  to opcja godna dłuższego zastanowienia. Z pozoru może wydawać się ono niepotrzebne, ale w praktyce każdy wie, że nie sposób przewidzieć i uniknąć wszelkich niebezpiecznych sytuacji. Zamiast gorzkiego rozczarowania lepiej rozważyć jedną z poniższych ofert.

ubezpieczeniea

Dla turystów planujących swój wypoczynek w krajach pozaeuropejskich (o ubezpieczeniu na Europę pisaliśmy już wcześniej) firma Aina Travel przygotowała dwa pakiety ubezpieczeń – Świat i Świat +. W tym przypadku, za niewielką kwotę można cieszyć się swoimi wakacjami i nie zaprzątać głowy ewentualnymi przeszkodami. Jest to o tyle interesujące rozwiązanie, że przy procesie aplikowania o niektóre wizy, należy przedłożyć wykupione ubezpieczenie podróżne.

„Świat” to najbardziej podstawowy z pakietów. Już za 6 złotych dziennie otrzymujesz ubezpieczenie KL, czyli pokrycie kosztów leczenia do kwoty 30.000 euro., NNW (następstwo nieszczęśliwych wypadków) do 15.000 złotych oraz ubezpieczenie bagażu podróżnego (BP) do 1.000 złotych.

„Świat +” gwarantuje podróżnym ubezpieczenie w dokładnie takim samym zakresie, natomiast ich wartość została tutaj podniesiona ( KL – 40.000 euro, NNW – 30.000 złotych, BP – 2.000 złotych). Dodatkowo otrzymujesz ubezpieczenie OC, czyli od odpowiedzialności cywilnej, na kwotę 60.000 euro. Taki pakiet poszerzony będzie Cie kosztował 8 złotych za każdy dzień Twojej podróży.

Dodatkowo , w obu przypadkach, można dokupić ubezpieczenie od chorób przewlekłych, tzw. CP. Jego koszt to 150 % doliczane do ceny pakietu za dzień (6zł + 150% lub 8zł + 150%). Zasadność wykupu takiej opcji jest niepodważalna. Nawet na obszarach względnie bezpiecznych i wolnych od wszelkiego rodzaju chorób istnieje ryzyko zakażenia, np.: pijąc zanieczyszczoną wodę, uprawiając ekstremalne sporty, kosztując zainfekowanych potraw. Często możesz nie zdawać sobie sprawy z ryzyka jakie podejmujesz, a konsekwencje tego będą rzutować na całe Twoje dalsze życie. Warto zainwestować o kilka złotych więcej i spędzić swój urlop z dala od trosk i ciągłej niepewności.

Więcej szczegółów dotyczących pakietów ubezpieczeniowych, jak i możliwości ich zakupu znajdziesz na stronie www.aina.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


NEWSLETTER

Odbierz 5% zniżki na dowolną wizę!  

Zgadzam się na otrzymywanie newslettera.

autoresponder system powered by FreshMail