Wyspy Phi Phi – najpiękniejsze wyspy Tajlandii

Wyspy Phi Phi fot. pixabay

Wakacje na dalekich, tropikalnych wyspach to spełnienie marzeń wielu osób. Choćby krótki urlop może skutecznie zrelaksować i ukoić zszargane nerwy, a do tego naładować pozytywną energią na przyszłość. Jednym z najlepszych miejsc do takiego wypoczynku są tajskie wyspy Phi Phi.

Wyspy Phi Phi fot. pixabay
Wyspy Phi Phi fot. pixabay

Wczasy w Tajlandii – najlepsze miejsca

Wyspy Phi Phi należą do archipelagu Krabi położonego na Oceanie Indyjskim, na zachód od kontynentalnej części kraju. W jego skład wchodzi około 10 wysepek, z czego największą popularnością wśród turystów cieszą się wyspy Phi Phi. A to za sprawą białych, szerokich plaż, ciepłej i lazurowej wody, a także unikalnej atmosfery panującej w całej okolicy. Historia tych wysp sięga zaledwie lat 40. XX wieku, kiedy zostały one zasiedlone przez tajskich rybaków, w znakomitej większości muzułmanów. Mieli oni ogromny wpływ na klimat i obecny kształt wyspy, która słynie wśród podróżników ze swojego oryginalnego, prawdziwie tajskiego, charakteru. Szczególnie głośno zrobiło się o Phi Phi za sprawą amerykańskiej produkcji filmowej Niebiańska plaża, z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Film opowiada o grupie podróżników, którzy próbują odnaleźć egzotyczną, ukrytą przed światem plażę, a więc dla twórców naturalnym wyborem było umiejscowienie akcji na wybrzeżach Phi Phi. Sukces filmu znacząco wpłynął na wzrost ruchu turystycznego na wyspie, dzięki czemu stała się ona lepiej przystosowana dla przyjezdnych.

Typowe rybackie łodzie z wyspy Phi Phi fot. pixabay
Typowe rybackie łodzie z wyspy Phi Phi fot. pixabay

Wyspy Phi Phi – co robić?

Wyspy Phi Phi, to idealne miejsce dla miłośników nurkowania i wszelkich innych wodnych sportów. Na miejscu możesz zorganizować rejsy łodzią, wycieczki do odległych zakątków archipelagu, albo po prostu oddać się błogiemu lenistwu na przepięknych plażach. Tragicznym momentem w historii wysp było tsunami, które dotarło do wybrzeży Tajlandii w 2004 roku. Zniszczeniu uległo ponad 90% zabudowań, a odnowienie krajobrazu zajęło kilka długich lat. Dziś wyspy Phi Phi powoli powracają do swojego dawnego stanu, a nowa infrastruktura turystyczna ułatwia sprawne poruszanie się oraz wypoczynek na miejscu. Zdecydowanie warto zahaczyć o ten archipelag, choćby na krótką chwilę.

Chcąc odwiedzić wyspy Phi Phi należy udać się do stolicy Tajlandii, Bangkoku, a następnie z zachodniego wybrzeża przedostać się łodzią w stronę archipelagu. Loty z Polski do Tajlandii to koszt około 2500 złotych w dwie strony, ale często na tym kierunku dostępne są promocje oferowane przez linie lotnicze. Przykładowe loty dostępne w wyszukiwarce biura Aina Travel/przeloty.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

2 Responses

  1. Ale tam musi być pięknie… Ja na razie nie mam jak podróżować, ale stacjonarnie się o kulturze krajów azjatyckich dowiaduję. Czytam czytam i czytam… teraz wybieram się na festiwal Fest Asia (25 i 26 kwietnia w Warszawie), też na pewno coś ciekawego zobaczę :))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.