Najciekawsze trasy kolejowe w Europie, cz. 1

trasa-wenecja-monachium-aina-travel

Podróżowanie pociągiem to obecnie dość zapomniana forma przemieszczania się po Europie. Zwykle decydujemy się na szybsze i wygodniejsze połączenia lotnicze, często nie zdając sobie sprawy z tego, co nas omija. Warto jednak zarezerwować sobie czas na taką fascynującą przejażdżkę i poznanie naszego kontynentu z nieco innej, bardziej romantycznej strony. Przedstawiamy dziś najciekawsze trasy kolejowe w Europie, które naprawdę zapierają dech w piersiach.

Trasa Wenecja – Monachium, Włochy/Niemcy

Bezpośredni pociąg między Wenecją a Monachium to świetny pomysł na odkrycie piękna krajów Europy Zachodniej. Podróż trwająca niecałe 8 godzin pozwoli Ci na prawdziwy relaks pośród północnowłoskich dolin, imponujących szczytów Dolomitów oraz urokliwych krajobrazów Bawarii. Wszystko, co musisz zrobić, to usiąść wygodnie w fotelu i rozkoszować się widokami zza okna. Najlepszy czas na taką podróż to wiosna lub jesień, kiedy krajobrazy zaskakują swoimi kolorami.

Kolej Pignes, Francja

Ta malownicza trasa po południowej części Francji to prawdziwa gratka dla miłośników małomiasteczkowej atmosfery. Pociąg pokonuje jedynie 145 kilometrów, ale na swojej trasie, z Nicei do Digne les Bains, przejeżdża przez niezliczoną ilość mostów, rzek, wiosek oraz parków krajobrazowych. To nieopisana uczta dla oczu, gdyż Prowansja słynie ze swoich malowniczych i harmonijnych krajobrazów.

Lawendowe widoki na trasie francuskiej kolei Pignes
Lawendowe widoki na trasie francuskiej kolei Pignes

Linke Rheinstrecke, Niemcy

Ta stara niemiecka trasa łączy Kolonię z Maintz i przejeżdża, niemal w całości, wzdłuż rzeki Ren. W ten sposób masz okazję zobaczyć to, co w Niemczech najlepszego, czyli intensywnie zielone doliny oraz zamki górujące nad miasteczkami. W każdej chwili możesz wyjść z pociągu i zafundować sobie wycieczkę, na przykład na szczyt legendarnej skały Loreley, położonej w najwęższym miejscu Renu.

Dolina Renu i wzgórze Loreley, Niemcy
Dolina Renu i wzgórze Loreley, Niemcy

Balkan Flexipass, Serbia/Czarnogóra

Podróż koleją po Bałkanach to przygoda dla odważnych i brawurowych podróżników. Jest ona możliwa dzięki specjalnemu biletowi Balkan Flexipass, który pozwala Ci na wielokrotne przemieszczanie się pomiędzy krajami południa. Odcinkiem najbardziej widowiskowym i malowniczym jest trasa pomiędzy Serbią a Czarnogórą, którą zabiera Cię wprost z pulsującego życiem Belgradu do historycznego Baru. Czas przejazdu wynosi 10 godzin, więc lepiej upewnij się, że masz pod ręką swój aparat fotograficzny. Najlepszą porą na pokonanie tej trasy jest oczywiście słoneczne, bałkańskie lato.

To dla takich widoków warto wybrać się w podróż z Balkan Flexipass
To dla takich widoków warto wybrać się w podróż z Balkan Flexipass

Czekoladowy Pociąg, Szwajcaria

Wbrew swojej nazwie, Czekoladowy Pociąg nie roztopi się zaraz po wyruszeniu ze stacji.:) Zabierze Cię natomiast w nieszablonową podróż z Montreux do Brock. Przejazd zaplanowany został tak, aby po drodze mijać ośrodki związane ze szwajcarskimi specjałami: czekoladą i serem. W ten sposób, nie tylko odprężysz się pośród szczytów Alp i brzegów jeziora Genewskiego, ale i zasmakujesz wyrobów, od których nie jest tak łatwo się później uwolnić. To dobra wyprawa dla wszystkich smakoszy i osób wrażliwych na uroki natury.

Może i pociąg nie jest z czekolady, ale za to trasa dostarcza takich samych endorfinowych doznań
Może i pociąg nie jest z czekolady, ale za to trasa dostarcza takich samych endorfinowych doznań

Jeśli któraś z opisywanych tras szczególnie przypadła Ci do gustu, to bilety na swoją podróż możesz zarezerwować za pośrednictwem strony Aina Travel aina.pl/bilety-kolejowe


Źródła:

placestoseeinyourlifetime.com/

Rezerwacja Biletów Kolejowych

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.