Menu

Haystack Rock, czyli jedna z największych skał wyrastających z oceanu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Stany Zjednoczone można zwiedzać właściwie w nieskończoność, co rusz odkrywając nowe atrakcje tego kraju. Dziś prezentujemy jedno z najpiękniejszych i wyjątkowo zadziwiających miejsc zachodniego wybrzeża, czyli Haystack Rock w stanie Oregon.

Atrakcje w USA – Oregon

Oregon, to stan położony w północno – zachodniej części Ameryki, ze stolicą w Salem. Jest to region bardzo atrakcyjny pod względem przyrodniczym. Z jednej strony otaczają go Góry Nadbrzeżne i Kaskadowe, a z drugiej ma dostęp do Oceanu Spokojnego. To w Oregonie właśnie znajduje się najgłębsze jezioro w całych Stanach Zjednoczonych, czyli Jezioro Kraterowe. W pobliżu roztacza się także jeden z najbardziej urodzajnych regionów świata – Dolina Willamette. Punktem, który jednak przyciąga  największe zainteresowanie turystów, jest skalny monolit w okolicach Cannon Beach. Haystack Rock zdecydowanie nie ma sobie równych w całej zachodniej części USA.

Widok na skałę Haystack Rock
Widok na skałę Haystack Rock

Haystack Rock

Jest to 72-metrowa skała, która niemalże wyrasta z oceanu. Powstała w wyniku erozji wodnej i od wielu lat stanowi nie tylko obowiązkowy punkt wycieczek, ale i miejsce emanujące specyficzną energią owiane nutką tajemnicy. Mieszkańcy Oregonu uważają ją za trzecią największą tego typu skałę na świecie i chętnie wybierają się na wybrzeże, aby podziwiać ją w całej swojej okazałości. Haystack Rock stanowi dodatkowo siedlisko wielu unikalnych gatunków zwierząt, takich jak maskonury, rybitwy, kraby czy rozgwiazdy. Wszystko to podziwiać można zarówno z lądu przechadzając się po plaży, jak i z wysokości wdrapując się na pobliskie wzniesienia. Odwiedzając Haystack Rock koniecznie zaopatrz się w dobry aparat fotograficzny, aby nie przegapić żadnej z atrakcji, które zobaczysz na swojej drodze. Miejsce to jest też szczególnie popularne wśród miłośników pieszych wędrówek, wycieczek rowerowych i innych form aktywnego spędzania czasu.

Skała Haystack Rock to jedna z największych tego typu formacji na świecie
Skała Haystack Rock to jedna z największych tego typu formacji na świecie

Pamiętaj, że podróżując do USA konieczne jest uzyskanie wizy. Jest to dokument wydawany na 10 lat i uprawniający Cię do wielokrotnego powrotu na terytorium kraju. Pomo w uzyskaniu wizy uzyskasz za naszym pośrednictwem na stronie aina.pl/wizadoUSA. Znajdziesz tam również hotele oraz połączenia lotnicze, pamiętaj jednak, że najlepszym okresem na wizytę w Oregonie jest wiosna lub lato.


Źródła:

placestoseeinyourlifetime.com/

Zobacz więcej

Zanim wyjedziesz do Chin

Zanim wyjedziesz do Chin – przewodnik

Jadę do Chin, od czego zacząć? Wiza Zanim wyjedziesz do Chin, będziesz musiał zająć się wyrobieniem odpowiedniej wizy. Oczywiście wizę możesz wyrobić

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.