Czerwone pola Panjin, Chiny

czerwone-pola-panjin-aina-travel

Pośród wielu osobliwych i unikatowych atrakcji Chin, czerwone pola Panjin wyróżniają się chyba najbardziej ze wszystkich. To malownicze miejsce zakwita karmazynem tylko raz w roku więc upewnij się, że nie przegapisz tego spektakularnego widowiska!

Chiny – krajobraz jak z bajki

Czerwone pola prowincji Panjin są wizytówką tego regionu i ulubionym miejscem wizyt turystów w Chinach. Cała magia opiera się na spektakularnie kwitnących polach trzcin, które znajdują się po obu stronach rzeki Liao He. Widowisko rozpoczyna się z początkiem września i trwa około miesiąca, więc chcąc wybrać się w to miejsce upewnij się, że zaplanowałeś swoją podróż na początek jesieni. Nie zapomnij o wize. Aby zdążyć na widowisko zacznij starać się o wizę turystyczną do Chin na przełomie sierpnia i września (aina.pl/wizadochin).

Ten intensywnie czerwony kolor podziwiać można jednie raz w roku,we wrześniu
Ten intensywnie czerwony kolor podziwiać można jednie raz w roku,we wrześniu

Rezerwat dzikich ptaków

Dodatkową atrakcją, która czeka cię podczas zwiedzania pól Panjin, jest możliwość podziwiania rzadkich okazów ptaków, które przystają tutaj podczas swojej wędrówki na wschód. Ponad 230 różnych gatunków zlatuje się na ten stosunkowo niewielki obszar, przez co wzbogaca tylko atrakcyjności Panjin. Pamiętaj, że jest to rezerwat i obowiązują tu szczególne zasady: możesz poruszać się po nim tylko na specjalnie wyznaczonych szlakach, najlepiej z wynajętym przewodnikiem, który poza orientacją w terenie będzie ci służył również fachową wiedzą, a nierzadko zaoferuje rejsy łodziami pośród wspaniałości trzcin kwitnących na czerwono.

Dla turystów wyznaczone są specjalne trasy, po których mogą się swobodnie poruszać
Dla turystów wyznaczone są specjalne trasy, po których mogą się swobodnie poruszać

W krainie przyrody

Czerwone pola Panjin, to jednak nie jedyna atrakcja przyrodnicza, którą znajdziesz w tej chińskiej prowincji. Rezerwat Shuangtaihekou także oferuje możliwość podglądania życia dzikiego ptactwa, jak i ponad 100 gatunków innych zwierząt. Transport w te okolice jest dość dogodny, dojedziesz tu bez problemu zarówno samochodem, jak i pociągiem czy autobusem. Z Pekinu udaj się do miasta Panjin, a następnie wybierz lokalny autobus albo wycieczkę zorganizowaną bezpośrednio przez biuro. Zanim jednak zdecydujesz się na którąkolwiek z tych opcji, uważnie porównaj ceny i szczegóły ofert, ponieważ różnić się mogą między sobą nie tylko ceną, ale i planem podróży. Dla większych grup turystycznych agencje często oferują zniżki, więc zawsze dopytaj się, na jaką ofertę możesz liczyć w twoim przypadku. 🙂


źródła:

placestoseeinyourlifetime.com

Aina – wiza do Chin – aina.pl/wizadochin

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.