Jezioro McDonald i Park Narodowy Glacier – naturalne bogactwo Ameryki

park-narodowy-glacier-aina-travel

Krajobraz jaki spotkać możesz w północnych stanach USA to już nie gorące plaże czy gwarne miasta. To raczej wszechobecne lasy, góry i nastrojowa cisza. Jednym z takich miejsc jest Park Narodowy Glacier oraz jego największy skarb – jezioro McDonald.

Górska idylla

Park Narodowy Glacier znajduje się w stanie Montana, jednym z przygranicznych rejonów pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Kanadą. Ta wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO atrakcja da ci możliwość spędzenia bardzo aktywnego czasu w otoczeniu przepięknej przyrody. Dumą tego rezerwatu są bowiem jego lasy, jeziora i góry widoczne dookoła niemal z każdego punktu w parku. Glacier, to także dom dla rozmaitych gatunków ptaków, ryb czy mniejszych ssaków, które żyją na tym terenie od dawna. Najłatwiej dostać się tutaj oczywiście samochodem, ale najlepiej wykorzystać ścieżki piesze, rowerowe, konne a nawet szlaki wodne.

Jezioro McDonald prezentuje się równie dobrze latem, jak i zimą
Jezioro McDonald prezentuje się równie dobrze latem, jak i zimą

Polodowcowa pamiątka

Jedną z największych atrakcji parku Glacier i dobrym pomysłem na rozpoczęcie odkrywania tego terenu jest wycieczka do jeziora McDonald. Ten polodowcowy zbiornik rozciąga się na blisko 16 kilometrów i jest doskonałym miejscem, z którego podziwiać możesz górski krajobraz. Nad brzeg jeziora McDonald prowadzi zarówno ścieżka piesza jak i rowerowa, zaś na miejscu wypożyczyć możesz motorówkę, łódź lub kajak i zrelaksować się na tafli krystalicznie czystej wody. To także idealne miejsce dla miłośników wędkarstwa oraz osób chcących spędzić noc pod gołym niebem. Rozbijanie namiotów i biwakowanie jest dozwolone w obrębie specjalnie wyznaczonych stref, a więc nie musisz martwić się o nocleg w przypadku kilkudniowej wycieczki.

Droga Going-to-the-Sun to jedna z trudniejszych tras w całych Stanach Zjednoczonych
Droga Going-to-the-Sun to jedna z trudniejszych tras w całych Stanach Zjednoczonych

W stronę słońca

Wzdłuż południowej części jeziora McDonald biegnie najsłynniejsza chyba trasa w północnych Stanach, czyli droga Going-to-the-Sun. Licząca sobie 85 kilometrów trasa biegnie przez liczne wzniesienia i górskie szczyty. Rozpościerające się na trasie widoki, naprawdę zapierają dech w piersiach, a przewężenia drogi przyprawiają o szybsze bicie serca. Choć uznawana jest ona za dość niebezpieczną, to jednak setki śmiałków pokonują ją co roku, zarówno samochodami jak i rowerami, czy śnieżnymi skuterami. Przed zaplanowaniem takiej wyprawy sprawdź jednak pogodę, gdyż droga Going-to-the-Sun bardzo często bywa zamykana ze względu na złe warunki atmosferyczne.

Jak zapewne wiesz, aby wjechać do Stanów Zjednoczonych, musisz mieć wizę. Oczywiście pomagamy w jej uzyskaniu, podpowiadamy jak wypełnić wniosek oraz jak rozmawiać z konsulem na rozmowie aplikacyjnej. Zapraszam na naszą stronę www.aina.pl/wizadoUSA, wypełnisz tam specjalny formularz, a nasi specjaliści zajmą się już całą resztą.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.