Nowe przepisy wjazdowe do Uzbekistanu od 2018 roku

Nowe przepisy wjazdowe do Uzbekistanu od 2018 roku

Prezydent Uzbekistanu Shavkat Mirziyoyev wydał już rozporządzenie „W sprawie uproszczenia procedur wizowych dla turystów z Rzeczypospolitej Polskiej”, dzięki któremu wizy do tego kraju będą dużo przystępniejsze niż do tej pory.

Aktualne przepisy wizowe do Uzbekistanu

Aktualnie na standardową wizę turystyczną trzeba czekać ok. 11 dni roboczych. Do tego potrzebne są zaproszenia od obywateli Uzbekistanu lub od firmy bądź agencji turystycznej, znajdującej się na terenie Uzbekistanu, które dodatkowo zwiększają koszty uzyskania wizy.

Co się zmieni w wizowaniu do Uzbekistanu?

Od 1 stycznia 2018 roku uzyskanie wizy do Uzbekistanu zostanie skrócone do 2 dni roboczych. A także wymagane aktualnie zaproszenie/voucher będzie zbędne. Co za tym idzie, uzyskanie wiz stanie się szybsze i zdecydowanie tańsze. Władze kraju liczą, że te ułatwienia poprawią stosunki z naszym krajem nie tylko w turystyce ale także pozytywnie wpłyną na wymianę handlową.

A jakie zmiany do 2021 roku?

Docelowo władze Uzbekistanu planują zlikwidowanie obowiązku wizowego dla Polaków. Chcą ten plan wprowadzić w życie właśnie do 2021 roku. Władze kraju liczą, że dzięki temu turyści chętniej będą korzystali z możliwości odwiedzenia Uzbekistanu, skoro wizy do sąsiadującego z nim Kazachstanu zostały zniesione jakiś czas temu.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


NEWSLETTER

Odbierz 5% zniżki na dowolną wizę!  

Zgadzam się na otrzymywanie newslettera.

autoresponder system powered by FreshMail