Tych blogerów możemy polecić ci z czystym sercem! Piękne zdjęcia, niesamowite przygody, mnóstwo porad podróżniczych! Jeśli jeszcze nie wiesz co? gdzie? po co? na co? i dlaczego? to koniecznie odwiedź jednego z nich, albo najlepiej wszystkich!


Kalendarz Przygód – to portal, który podpowiada jak tanio i kiedy jechać na wakacje. Porady dostosowane są dla wielu typów podróżników: singli, nowożeńców, rodzin, backpackersów… Sam właściciel portalu – Bartłomiej Zobek, to prawdziwy człowiek renesansu współczesnych czasów.

 


Jedź, baw się! „Przez sześć lat, wydając umiarkowanie niewiele […], kilka razy w roku wyjeżdżałem, by spędzać co najmniej 1-3 tygodnie w dalekich krajach, ze szczególnym uwzględnieniem Azji. Poznawałem życie, byłem okradany (kilkukrotnie), spędzałem noce w publicznych parkach jak ostatni żul, byłem wywalany z klubów, ściągałem pijawki z nóg pomimo tego, że jako jedyny miałem skarpety przeciw pijawkom, a także poznawałem kulturę i inne takie pierdoły dla lamusów. O tym tu piszę.”


Z plecakiem – Magda i Paweł. Na co dzień są szczurami korporacyjnymi, ale jak tylko mają okazję, zrzucają robocze garnitury i pakują plecaki aby tylko gdzieś pojechać. Podróżują, aby odwiedzać nie tylko kraj wraz z jego przyrodą czy architekturą, chcą poznawać ludzi. Często mówią o sobie, że nie ważny jest cel podroży, ale sama droga. Pisząc blog wierzą w to, że mogą kogoś zainspirować, aby wyłączył telewizor i spakował bagaż na wymarzony wyjazd. Dzielą się doświadczeniem, opowiadają i doradzają w jaki sposób budżetowo jeździć po różnych zakątkach ziemi.


Wojażer – autorem bloga jest Marcin Wesołowski, który pisze o swoim blogowaniu tak: „Wierzę, że dla poznania świata równie ważne są historie, nie tylko przewodniki. Wierzę, że świat interesujących tekstów jest równie ciekawy, jak świat oglądany z bliska, na miejscu. Pochodzę z Krakowa, który jest dla mnie miejscem o niesamowitej energii. Lubię do niego wracać, nie tylko po to, by napisać historie z podróży, ale także po to, by docenić zwykłe życie pośród znajomych i przyjaciół.


Nomoremaps – myślałeś kiedyś o tym, by wyrzucić wszystkie mapy i iść przed siebie? Marie i Artur tak właśnie zrobili i nie żałują! „Nie zrozumiesz świata siedząc w kapciach przed telewizorem. Nie nauczysz się wiele, siedząc dniami zamknięty w biurze, słuchając bzyczenia jarzeniówek. Nie pomoże ci nawet własny helikopter, jeżeli lądujesz tylko na dachach drapaczy chmur. Dlatego wyjechaliśmy do Chin, dlatego uwielbiamy podróże i dlatego powstał ten blog. Na zachętę. Sprawdź z nami dlaczego warto zakurzyć sandały poza własnym fyrtlem.”


HitchHaning – dowcipne spojrzenie na autostopową podróż dookoła świata. Bez żelazka, szpilek i bez samolotów, za to z plecakiem, namiotem i szerokim uśmiechem. Hania, lingwistka-włóczykijka i Piotr, chemik-MacGyver, czasami z mapą, czasem na czuja, poznają świat oraz zwyczaje jego mieszkańców. Jeżeli jej opowieści i podróżnicze rady cię rozbawią i zaciekawią, to super. Jeżeli zachęcą cię do ruszenia się i zobaczenia na własne oczy, to jeszcze lepiej.


Let’s get lost – Tuż po ślubie zdecydowali, że ich życie powinno wyglądać inaczej. Dlatego rzucili wszystko i ruszyli w podróż dookoła świata, która miała trwać 10, a przeciągnęła się do 17 wspaniałych miesięcy! Zjechali Indie, całą Azję Południowo-Wschodnią, wstąpili do Kanady, odwiedzili Kostarykę i Panamę, a potem przejechali Amerykę Południową drogą lądową z samej północy aż do Ziemi Ognistej. W głowach nadal mają pełno kolorowych obrazów i wciąż żywych wspomnień z tej podróży! Z resztą sprawdź sam!


Warsztat Podróży – Ania i Radek od ponad 20 lat jeżdżą na własną rękę w różne zakątki świata – dalsze i bliższe. Od 11 lat w czwórkę z bliźniakami. Na Warsztacie Podróży znajdziecie ich patenty na podróże i sposoby na organizacje wyjazdów. Zajrzyj – to może być Twoje miejsce planowania podróży.