Wodospady Nohkalikai – pomysł na Indie

Wodospady Nohkalikai – pomysł na Indie
Wodospady Nohkalikai – pomysł na Indie
Oceń ten post

Atrakcje turystyczne Indii to nie tylko plaże i ponadczasowe zabytki, ale także dzika oraz nieokiełznana przyroda, która zajmuje północne części kraju. Dziś przenieś się nad wodospady Nohkalikai, jedno z najwilgotniejszych miejsc na ziemi.

Szkocja Wschodu

Brytyjczycy, którzy przez lata obecni byli na terytorium Indii, od samego początku zakochali się w rejonie Meghalaya, który położony jest w północno-wschodniej części tego kraju. Przede wszystkim zafascynowała ich intensywna zieleń przyrody, tak rzadko spotykana w innych częściach Indii. Ze względu na ogrom przyrodniczego bogactwa nazwali oni Meghalaya „Szkocją Wschodu” i ochoczo eksplorowali te tereny podczas licznych wędrówek i wycieczek. Tradycja wizyty w tym rejonie przetrwała do dziś. Jest to jedno z najchętniej wybieranych miejsc na wycieczki rowerowe oraz piesze. Stosunkowo dobra infrastruktura turystyczna tylko ułatwia pobyt na indyjskiej północy, a życzliwość napotkanych ludzi nie pozwoli opuścić ci tego miejsca bez nutki żalu.

Wodospady Nohkalikai. Konieczne powinieneś je odwiedzić podczas Twojej podróży do Indii
Wodospady Nohkalikai. Konieczne powinieneś je odwiedzić podczas Twojej podróży do Indii
Ponad chmurami

Wodospady Nohkalikai są jednym z najczęściej odwiedzanych punktów podczas wizyty w północnych Indiach. O ich unikalnym pięknie i niespotykanym anturażu krążą już legendy, dlatego warto przekonać się o tym na własne oczy. Woda opadająca z wysokości ponad 300 metrów trafia wprost do niewielkiego szmaragdowego jeziorka, a wszystko to w otoczeniu wysokich skał, klifów i bujnej zieleni drzew. Poza wycieczką nad Wodospady Nohkalikai możesz wybrać się też na krótki spacer po okolicy albo rozkoszować się przepyszną indyjską kuchnią serwowaną w jednej z okolicznych restauracji.

Intensywnie zielone lasy deszczowe są wizytówką regionu Meghalaya
Intensywnie zielone lasy deszczowe są wizytówką regionu Meghalaya
Cud natury ze smutną historią w tle

Mało kto wie, że za nazwą Wodospadów Nohkalikai kryje się smutna historia macierzyńskiej miłości. Krążą różne wersje tej legendy, zaś najbardziej prawdopodobna zakłada, że okrutny mąż, który nie mógł pogodzić się z faktem, iż żona darzy większym uczuciem ich dzieci niż jego samego, przygotował potrawkę z jednej z córek i podał ją żonie do zjedzenia. Kiedy odkryła ona brutalną prawdę, natychmiast wybiegła z domu i rzuciła się z wysokiego klifu, tego samego, z którego dziś wybija wodospad Nohkalikai. Zresztą jego imię w języku lokalnym oznacza „Skacz Ka Likai”.

Dokumenty potrzebne do wyjazdu do Indii

Aby swobodnie pojechać nad wodospad, musisz uprzednio uzyskać wizę do Indii, która ważna jest 180 dni od daty wystawienia. Pomoc w całym procesie wizowania oraz wszelkie niezbędne informacje dotyczące tego dokumentu znajdziesz na naszej stronie aina.pl/wizy.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


NEWSLETTER

Odbierz 5% zniżki na dowolną wizę!  

Zgadzam się na otrzymywanie newslettera.

autoresponder system powered by FreshMail