Ranking 8 najpiękniejszych widokowych tras pociągów w USA

Najpiękniejsze trasy kolejowe USA

Stany Zjednoczone są tak duże, że powierzchniowo terytorium tego kraju jest zbliżone do wszystkich krajów europejskich. Dlatego chcąc zobaczyć jak najwięcej w tym ogromnym państwie, warto wybrać kolej jako formę transportu podczas swojej podróży. W poniższym artykule przedstawiamy 8 najpiękniejszych widokowych tras pociągów w USA. Gotowi? Zapraszamy do czytania!

1. Kaskady

Eugene, Oregon, Vancouver, Kolumbia Brytyjska

Odległość: 156 mil

Koszt za bilet: około 335 złotych

Nazywanie trasy „kaskadą” może przyprawiać o dreszcze, jednak przejażdżka wzdłuż amerykańskiego Pacific Northwest nie może zawieść. Odcinek trasy między Eugene a Seattle ciągnie się wzdłuż wiecznie zielonych lasów. Nic dziwnego, że podróżnym przypomina ruchomą kartkę pocztową. Prawdziwa „uczta dla oczu” zaczyna się jednak po dotarciu do Seattle. Wzdłuż Pudget Sound od zachodniej strony ciągnie się przepiękny widok na Góry Olimpijskie.

Eugene, Oregon, Vancouver, Kolumbia Brytyjska

2. Cass Scenic Railroad

Cass, Zachodnia Wirginia

Dystans: Osiem mil

Koszt za bilet: około 140 złotych

Dla tych, którzy widzieli Zachodnią Wirginię – wiedzą, jak niesamowite są to tereny. Podróż Cass Scenic Railroad wiąże się nie tylko z niezliczonymi doznaniami estetycznymi (względem widoków za oknem podczas podróży), ale również to niepowtarzalna okazja przejażdżki oryginalną lokomotywą, używaną niegdyś do transportu drewna do obozów górniczych. Na trasie można podziwiać Whittaker Station (odrestaurowany obóz dla leśników). Trasa Cass Scenic Railroad jest szczególnie atrakcyjna jesienią (a dokładniej we wrześniu i październiku), kiedy liście na drzewach nadają całej podróży niesamowity klimat! Aż chce się zaśpiewać: „take me home, country roads”!

Cass Scenic Railroad


3. California Zephyr

Chicago, Illinois do Emeryville, Kalifornia

Odległość: 2438 mil

Koszt za bilet: około 622 złotych

Podróż śladami osadnictwa na terenie zachodniej Ameryki? Zdecydowanie z California Zephyr! 50-godzinna trasa rozpoczyna się w Denver, skąd pociąg wiedzie przez wysokie Góry Skaliste, czerwone skały Utah, Rubinowy Kanion, Sierras, Przełęcz Donner aż do Zatoki San Francisco. Wspaniała przygoda!

 California Zephyr

4. White Pass & Yukon Route

Skagway, Alaska

Dystans: 120 mil w obie strony

Koszt za bilet: (w zależności od długości trasy) około 454 do 853 złotych

To będzie idealna trasa lubiących emocje… Podróż po bardzo stromych klifach z wagonu tej wąskotorowej kolejki to prawdziwe ekstremalne przeżycie. Pociąg odjeżdza ze Skagway na 3 różne wycieczki, których wszystkie zajmują blisko 3 tysiące metrów. Na trasie przejeżdża się obok lodowców, górskich jezior i wodospadów. Podróż sygnowaną trasą prowadzi przez linię zaopatrzeniową górników do Carcross, a zatrzymuje się w odrestaurowanym budynku na stacji w Lake Bennett. W ramach podróży również wsiąść w linie z Bridal Veil Falls i Dead Horse Gulch do White Pass Summit. Tam czeka nas 40-milowa podróż w obie strony, której główną częścią jest przemierzanie masywnych zboczy (zdecydowanie nie jest to trasa dla osób cierpiących na lęk wysokości)!

 White Pass & Yukon Route

5. Capitol Corridor

San Jose do Auburn w Kalifornii

Odległość: 168 mil

Koszt za bilet: około 160 złotych

Głównym celem trasy jest szybki transport mieszkańców Bay Area do Kapitolu w Sacramento. Trasa ciągnie się wzdłuż malowniczo położonej Zatoki San Francisco, mija przemysłowe zatoki i drogi wodne w pobliżu Martinez. Podczas podróży towarzyszy nam nieziemski widok na wzgórza Północnej Kalifornii. Krótka wycieczka do podnóża El Dorado kończy całość tej przepięknej trasy.

Capitol Corridor

6. Grand Canyon Railway

Williams, Arizona

Dystans: podróż w obie strony 130 mil

Koszt za bilet: około 294 złotych

Jak zwiedzić Wielki Kanion? Najlepiej w pociągu, unikając korków za 30 autobusami gdzieś na trasie w Quebec. Najwygodniej wskoczyć do pociągu odjeżdżającego z Williams. Trasa prowadzi przez gęsty sosnowy las Północnej Arizony, przez rozległe płaskowyże pustyni, prowadząc dalej do rezerwatów indiańskich, łosi, łysych orłów i kondorów. Na trasie można podziwiać najwyższe szczyty San Francisco. To również szansa na zbliżenie się do najwyższego punktu w stanie. Dalsza część podróży to obserwacja południowego brzegu Wielkiego Kanionu.

Grand Canyon Railway

7. Wybrzeże Starlight

Los Angeles, Kalifornia do Seattle, Waszyngton

Odległość: 1,377 mil

Koszt za bilet: około 447 złotych

Jazda wzdłuż wybrzeży Pacyfiku to niezapomniane uczucie. Trasa Wybrzeża Starlight pokazuje wskazuje najciekawsze miejsca w tamtych terenach, w tym: niesamowite klify, Mount Shasta, Zatokę San Francisco, góry Cascade w Oregonie, Mount Rainier i Puget Sound.

Wybrzeże Starlight

8. Sunset Limited

Nowy Orlean, Luizjana do Los Angeles w Kalifornii

Odległość: 1,995 mil

Koszt za bilet: około 449 złotych

Pustynne tereny nie dla wszystkich stanowią interesujący punkt podróży, ale jeżeli pasmo ciągnących się czerwonych wielkich skał i kaktusów nie jest dla Ciebie nudne – to może być dla Ciebie najbardziej malownicza trasa pociągiem w całej Ameryce!

Zaczyna się w Luizjanie, kraju zalewowym, a następnie przedziera się przez ekspansywne południowo-zachodnie pustynie Zachodniego Teksasu, Nowego Meksyku i Arizony. W szczycie sezonu przewodnicy parku narodowego są ciągle dostępni, aby przedstawić turystom historię regionu. Jeśli chcesz przyjrzeć się bliżej okolicznej naturze, to możesz zejść do Parku Narodowego Big Bend lub Saguaro.

Sunset Limited

Poszukując biletów na konkretne trasy kolejowe, możesz skorzystać z naszych usług, klikając w link tutaj.

Pamiętaj – aby wyruszyć w podróż do USA, będzie Ci potrzebna najpierw wiza. Najłatwiej jeśli skorzystasz z usług naszego biura podróży i skorzystasz z linka tutaj.

Pamiętaj, aby planując podróż nie zapomnieć również o ubezpieczeniu.

Ubezpieczenia SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. znajdziesz na naszej stronie i będziesz mógł je bez problemu dopasować do swojego wyjazdu i tego co będziesz tam robić.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

5 Responses

  1. Промокод 1xBet на сегодня при регистрации на сайте. Получи повышение на первый депозит до 32500р. Промокод 1хБет для новых игроков действующий и актуальный. промокод 1х бетПромокоды 1хБет на июль 2023. Промокод 1xbet, о котором пойдет речь, не имеет срока годности использования и всегда гарантирует прибавку к вашему депозиту. Бесплатным промокодом может воспользоваться любой игрок при регистрации. Не имеет значения, через какую версию сайта букмекера или приложение. 1XFREE777 – специальная комбинация букв и цифр, которая показывает букмекеру автоматическим способом, что игрок должен получить повышенный бонус.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.