10 hitów turystycznych, które koniecznie musisz zobaczyć! cz. 3

10 hitów turystycznych, które koniecznie musisz zobaczyć! cz. 3 fot. pixabay

To już 3 część naszych hitów turystycznych. Tym razem będzie bardziej kulturalnie i trochę bardziej słonecznie. Zapraszamy do Baltimore i do Italii!

6. Baltimore, USA

Podróże po Stanach Zjednoczonych rzadko kojarzą się z odkrywaniem tamtejszych muzeów. Najczęściej marzy się kosmopolityczny Nowy Jork, albo słoneczne Miami. Jest jednak takie miejsce na mapie USA, które nie powinno być pominięte przez nikogo, kto udaje się na urlop na wschodnim wybrzeżu. Mowa tu o Baltimore, które znajduje się w połowie drogi między Waszyngtonem, a Filadelfią. Kusi ono przede wszystkim swoją unikatową placówką, Walter Art Museum. Bogate zbiory reprezentują przykłady typowej sztuki antycznej, średniowiecznej, a nawet prekolumbijskiej. Takiego rozmachu mógłby pozazdrościć mu sam Luwr, czy rosyjski Ermitaż. Największą jednak niespodzianką galerii jest całkowicie darmowe zwiedzanie! Poza stałą ekspozycją można wziąć także udział w licznych warsztatach i spotkaniach organizowanych przez miłośników sztuki. Aby postawić jeszcze kropkę nad całodziennym zwiedzaniem muzeum, pobliska restauracja oferuje darmowe wieczorne spotkania w rytmie salsy.

Pamiętaj, że udając się do USA potrzebujesz wizy, która jednak ważna jest 10 lat od daty jej wystawienia. Wszelkie szczegółów możesz dopełnić za pośrednictwem strony biura Aina Travel.

7. Włochy

Tym, którzy woleliby jednak podziwiać dzieła sztuki w ich naturalnym otoczeniu, polecamy wyprawę do któregokolwiek z włoskich miast. Nie tylko tak duże ośrodki jak Rzym, Florencja, czy Wenecja mają do zaoferowania sztukę przez duże „S”. To, co we Włoszech najpiękniejsze, to właśnie ich umiłowanie piękna i artystyczny duch, widoczny nawet w najmniejszym detalu. Przechadzając się po uliczkach możesz zrelaksować się i odciążyć głowę z codziennych myśli. Oddaj się także bogactwu smaków i aromatów, jakie spotkasz na swojej drodze. Koniecznie trzeba spróbować pizzy, domowego wiza, świeżych owoców i warzyw, czy owoców morza. A jeśli wypoczynek…, to tylko na wybrzeżu Amalfińskim, najpiękniejszym nie tylko w Italii, ale może i w całej Europie. Do tego liczne festiwale, rozsiane po całym kraju, dadzą Ci posmakować namiastki włoskiego życia. Skuś się, na przykład, na wenecki karnawał, doroczny bal maskowy w tym niepowtarzalnym mieście. Podróż do Włoch wcale nie musi kosztować majątku.

Florencja, Włochy fot. pixabay
Florencja, Włochy fot. pixabay
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.