Jak nie zachorować w trakcie wyjazdu? Część 2. niezbędnika turysty

na-co-uwazac-w-lesie-aina-travel

W dzisiejszym artykule przedstawimy kolejne zagrożenia, które mogą skutecznie pokrzyżować nawet najbardziej precyzyjnie zaplanowane wakacje. Po lekturze krótkiego poradnika – Jak nie zachorować w trakcie wyjazdu? Część 2. niezbędnika turysty, dowiesz się jak w prosty sposób zadbać o swoje zdrowie, by móc w pełni się  zrelaksować i oddać przyjemności podróżowania.

ZIEMIA I WODA

Najczęstszym zagrożeniem, którego możesz nabawić się w kontakcie z brudną ziemią czy piaskiem, jest tężec. Nawet przez niewielkie zadrapanie, skaleczenie lub ranę do twojego organizmu mogą dostać się bakterie pasożytów i rozwinąć się w bardzo groźną infekcję. Dlatego pamiętaj, aby nigdy nie bagatelizować swoich urazów i w razie ich wystąpienia, unikać kontaktu z potencjalnie zagrożonymi miejscami. Kolejną istotną wskazówką jest bezwzględne noszenie obuwia, praktycznie na każdym terenie. Zminimalizuje to ryzyko ukąszeń przez owady, węże, czy żmije, szczególnie w lasach, wysokich trawach, czy puszczach. Jeśli chodzi o wodę, to również kryje ona w sobie kilka niebezpieczeństw. Nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować z kąpieli w morzach, czy strumieniach. Po prostu unikaj zbiorników, których nie jesteś pewny, odległych, małych akwenów, gdzie nie ma nikogo poza Tobą. Może to bowiem oznaczać, że woda nie jest w tym miejscu najczystsza lub bezpieczna.

Na leśnych ścieżkach łatwo o skaleczenia, czy podrażnienia skórne
Na leśnych ścieżkach łatwo o skaleczenia, czy podrażnienia skórne

LUDZIE

Zarażenie się chorobami od drugiego człowieka przebiega najczęściej drogą kropelkową, czyli nie do końca masz wpływ na przebieg zdarzenia i ewentualne przeciwdziałanie. Wystarczy bowiem, że osoba przechodząca obok Ciebie kichnie lub splunie, a ryzyko zarażenia wzrasta. W ten sposób można nabawić się odry, świnki, różyczki, błonicy, gruźlicy, grypy, czy meningokoków. Oczywiście na wiele z tych chorób jesteśmy szczepieni jeszcze w dzieciństwie, ale nie powinno to usypiać Twojej czujności. Niekiedy może dojść również do zarażenia zapaleniem wątroby typu B lub wirusem HIV, ale to jedynie w sytuacji kontaktu z niewysterylizowanym sprzętem medycznym, najczęściej w ubogich prowincjach afrykańskich, czy azjatyckich.

Do porażeń słonecznych dochodzi najczęściej na skutek nieostrożnego opalania się
Do porażeń słonecznych dochodzi najczęściej na skutek nieostrożnego opalania się

SŁOŃCE I WYSOKA TEMPERATURA

Podróż do innego kraju prawie zawsze wiąże się ze zmianą klimatu, inną temperaturą, czy wilgotnością powietrza. Wszystkie te czynniki mają wpływ na przebieg twojego urlopu, samopoczucie, a często mogą prowadzić także do widocznych zmian zdrowotnych. Najczęstszym przypadkiem są wszelkie konsekwencje długiego pobytu na słońcu, czyli oparzenia, wysypki, odwodnienie, udary słoneczne. Aby temu zapobiec pamiętaj o zakrywaniu głowy, używaniu kremów z filtrem oraz piciu dużej ilości wody. W ten sposób skutecznie uchronisz się przez nieprzyjemnymi skutkami promieni słonecznych.

Kiedy wyjedziesz na wakacje warto wziąć sobie powyższe uwagi do serca. Pamiętaj, że wyjeżdżając na urlop warto zachować zdrowy rozsądek. Możesz też pomyśleć o ubezpieczeniu. Na terenie Polski i Europy to koszt od 3zł/dzień, a na pozostałym terenie od 6zł/dzień. Osoby, które nie ukończyły 25 roku życia, mają 25% zniżki. Jeśli chcesz obliczyć koszt ubezpieczenia podróży, zapraszamy TUTAJ.


Źródła:

szczepieniadlapodrozujacych.pl

Kalkulator ubezpieczenia podróży

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.