Obowiązkowe ubezpieczenie do Rosji – sprawdź wymogi polisy przed wyjazdem!

Flaga Rosji fot. pixabay

Przed każdą zagraniczną podróżą warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu pokrywającym koszty leczenia. Podpowiada to nie tylko zdrowy rozsądek, ale i turystyczna praktyka, bo przecież nikt nie potrafi przewidzieć, kiedy może potrzebować pomocy medycznej w czasie wyprawy. Lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę i zapoznać się z tym co zawiera ubezpieczenia do Rosji.

Ubezpieczenie do Rosji

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się do Rosji i wciąż zadajesz sobie pytanie, czy potrzebne będzie Ci stosowne ubezpieczenie, odpowiedź jest bardzo krótka: tak! Jednym z warunków ubiegania się o wizę na wschód jest przedstawienie wykupionego ubezpieczenia KL (koszty leczenia) na sumę 30.000 euro. Dotyczy to zarówno podróży czysto turystycznych, jak wyjazdów biznesowych. Skoro wiesz już, że nie unikniesz tego ubezpieczeniowego obowiązku, warto zapoznać się  korzyściami, jakie płyną z posiadania dokumentu.

Ubezpieczenie KL chroni podróżnych przed obowiązkiem samodzielnego pokrywania wydatków związanych z leczeniem poza granicami Rzeczpospolitej. Ponadto gwarantuje zwrot kosztów, jakie poniesiono z powodu choroby. Wybrany zakład ubezpieczeń pokryje nie tylko zakup lekarstw  opatrunków, ale także leczenie szpitalne, konsultacje  lekarzem, opiekę medyczną oraz transport do ośrodka. Jeśli  wyniku wypadku zniszczeniu uległy np.: twoje okulary, to także możesz ubiegać się o refundację kosztów. Pamiętaj również, że w Rosji nie są honorowane Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) wydawane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jakie ubezpieczenie do Rosji?

Nawet jeśli wycieczkę do Rosji wykupiłeś biurze podróży to nie zwalnia Cię to z obowiązku dopytania szczegóły ubezpieczenia KL. W takich przypadkach bowiem, kwoty polis często bywają zaniżane lub nie uwzględniają wszystkich okoliczności wypadku. Jeśli zaproponowana przez turoperatora kwota wyda Ci się zbyt niska, zawsze możesz dokupić satysfakcjonujący pakiet na własną rękę, na przykład za pośrednictwem biura Aina Travel lub bezpośrednio przez naszą stronę Gorilo.pl

Oferowane polisy opiewają na kwotę 30.000 euro, a ich koszt uzależniony jest od czasu Twojego pobytu w Rosji. Opłata za ubezpieczenie wyjazdu krótkoterminowego sięga 30 złotych (1-3 dni = 13zł; 4-7 dni = 22zł; 8-14 dni = 34zł). Jeśli planujesz zostać w Rosji na dłużej, wówczas ceny kształtują się następująco: 15-30 dni = 65zł; 31-45 dni = 115zł; 46-90 dni = 160zł; 91-180 dni = 265zł. Jest to jedna z najlepszych dostępnych ofert na rynku, z której skorzystało już wielu zadowolonych turystów. Sprawdź TUTAJ!

Zapytaj o ubezpieczenie do Rosji naszych specjalistów:
tel: 12 422 22 09 lub 22 828 13 04
mail: bok[@]aina.pl

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.