Sezon na sierpień – czyli jak niebanalnie spędzić urlop 2018

Sezon na sierpień – czyli jak niebanalnie spędzić urlop 2017

W pracy przy kawie znajomi pokazują ci już zdjęcia z podróży, przyjaciele afiszują się z opalenizną, dzieciaki opowiadają o kolonii, a ty wciąż nie wiesz jak wykorzystać wakacyjny urlop? Nasza propozycja jest prosta: spędź wakacje daleko i niebanalnie. Poniżej znajdziesz kilka informacji, o tym jak wygląda sezon na sierpień!

Uzbekistan – Jedwabnym Szlakiem

Dla romantyków. Urocze uliczki Chiwy i jej wiekowa architektura w piaskowcach, marmurach i mozaikach – niejednemu tutaj zmięknie serce 😉 Wybór niby nieoczywisty, ale Chiwa, to świetne miejsce na podróż poślubną. Uzbekistan to jednak nie tylko kraj dla zakochanych. Jeśli marzy ci się długa podróż, nie poślubna, a Jedwabna – od Turcji aż po Chiny, ale nie masz wystarczająco dużo urlopu, mamy dla ciebie rozwiązanie. Tak się składa, że najpiękniejsze miejsca Jedwabnego Szlaku znajdują się w Uzbekistanie! Samarkanda zachwyca najstarszą architekturą w środkowej Azji. Niegdyś osadzano tu przymusowo artystów, dziś na ulicznych bazarach można zakupić wiele interesujących, artystycznych dzieł ludzkich rąk: od ceramiki po ubrania z jedwabiu.

Chcesz wyruszyć w trasę Jedwabnym Szlakiem, sprawdź warunki wizowe do Uzbekistanu.

Zambia – trekking w Afryce

Czy największą atrakcją Zambii jest przyroda? Odpowiedź jest oczywista, ale chodzi o to, że jest to przyroda w najdzikszym tego słowa rozumieniu. Podczas wędrówek nietrudno tu spotkać zwierzęta rodem z „Króla Lwa”. Bez obaw – w parkach narodowych jest bezpiecznie. Żądni przygód powinni wybrać się na wędrówkę wzdłuż nurtów wielkich rzek: Luangwy, Kafue i Zambezi – to miejsca ledwo muśnięte ludzką stopą. W Zambii znajduje się również jeden z najbardziej imponujących wodospadów świata – Wodospad Wiktorii – można do niego podpłynąć kajakiem lub podczas spływu na pontonie.

Marzysz o podróży w głąb Afryki? Sprawdź wymagania wizowe do Zambii.

Wodospad Wiktorii
Wodospad Wiktorii

Rosja – najdłuższą koleją świata

Nie ma lepszego momentu na podróż Koleją Transsyberyjską niż sierpień. To jak 9 stref klimatycznych w jednym! Jazda przez kilka dni, a nawet tygodni, najdłuższą koleją świata to niezła przygoda, podczas której można poznać ludzi ze wszystkich kontynentów, podziwiać mijane krajobrazy… Nie znaczy to wcale, że całe wakacje masz spędzać w drodze. Przed wyprawą dobrze dokładnie wszystko zaplanować, żeby nie ominąć czegoś pięknego, jak np. jezioro Bajkał. W sierpniu może być tu naprawdę ciepło: można popływać, rozbić kemping, wyruszyć na trekking… Bajkał to nie jedyna atrakcja na trasie Transsibu. Kolej dzieli się na kilka nitek: możesz dojechać do Ułan Bator, do Pekinu lub na pustynię Gobi. Wszystko zależy od twojej wyobraźni!

W zależności od tego, jaką nitkę Kolei Transsyberyskiej wybierzesz, będziesz potrzebować wizę do Rosji, Mongolii bądź Chin.

Jezioro Bajkał
Jezioro Bajkał

RPA – zima w lecie?

To nie zima dla narciarzy, ale na pewno dla tych, którzy nie lubią upałów. Temperatura zależy od regionu kraju, ale nie przekracza 20 stopni. Natomiast średnia temperatura dobowa to około 15 stopni. W sam raz dla tych, których męczą upały, ale też dla tych, którzy nie lubią nosić podczas wakacji kilku warstw ubrań na sobie. Znajdą tu coś dla siebie spacerowicze, sportowcy oraz plażowicze. Szczególnie polecamy ogrody botaniczne Kirstenbosch w Cape Town – to jeden z najpiękniejszych parków na świecie z blisko 22 tysiącami gatunków roślin. Znajdzie się tu też coś dla piechurów – Góry Stołowe na samym południowym krańcu kontynentu. Ze szczytów rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki na ocean. A jeśli już o oceanie mowa, to w Republice Południowej Afryki znajdują się jedne z najpiękniejszych plaż świata z dramatycznie zarysowaną linią brzegową i lazurową wodą.

Wybierasz się na afrykańską zimę? Zobacz czy potrzebujesz wizę do RPA.

Cape Town
Cape Town

Australia – surfing po czerwonej pustyni

Była południowa Afryka, więc teraz czas na północną Australię, gdzie sierpień to tutaj szczyt sezonu. Wyprawę najlepiej zacząć od serca Terytorium Północnego – Alice Springs. To świetna baza do niepokojąco zachwycających gór i skał Uluru, Kata Tjuta oraz Kanionu Królów. Północna Australia, to teren bardzo zróżnicowany pod względem klimatu, ale także ukształtowania terenu. Są tu góry, czerwone pustynie, a na samej północny lasy tropikalne i namorzynowe. W stolicy regionu, w Darwinie, znajdują się również piękne piaszczyste plaże. Północ Australii, to również raj dla surferów!

Sprawdź wymagania wizowe do Australii.

Alice Springs
Alice Springs

Sierpień, to również szczyt sezonu w: Namibii, Ugandzie, Malawi, w Tadżykistanie, Białorusi oraz – niezmiennie – w USA. Jeśli zawsze marzyła ci się podróż na Kubę, wszystko przed tobą – pamiętaj jednak, że w sierpniu mogą tam się pojawiać huragany. Ma to swoje plusy – turystów tam wtedy jak na lekarstwo.

Urlop w pracy wypisany, walizka spakowana? Pozostaje nam życzyć ci udanych wakacji!

Jeśli wybierając się w podróż korzystałeś z naszych usług pośrednictwa wizowego lub zakupiłeś ubezpieczenie, zrób zdjęcie z kraju, do którego pojechałeś i oznacz je na Instagramie @aina_pl. Od niedawna posiadamy konto, i będzie nam niezmiernie miło, jeśli pochwalisz się wakacyjnym zdjęciem. 🙂

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.