flaga-kanady

Wiza do Kanady? Czyli o co chodzi z electronic Travel Authorization (eTA)

Od 15.03.2016 r. osoby chcące wjechać do Kanady będą potrzebować eTA (Electronic Travel Authorization). Nie jest to wiza, lecz dokument zezwalający na wjazd do Kanady podczas przekraczania granicy  samolotem.

Co się stało z wizą do Kanady?

Już od marca 2008 roku Polacy nie potrzebują wiz do Kanady. Do 2015 roku obowiązywało jeszcze rozgraniczenia na paszporty biometryczne i bez cech biometrycznych, jednak aktualnie obywatele Rzeczpospolitej Polskiej mogą podróżować do Kanady bez tego dokumentu na okres maksymalnie do 6 miesięcy. Jednak, to że do Kanady można już wjechać tylko z ważnym paszportem nie gwarantuje wcale, że się do niej zostanie wpuszczonym.  Zarówno decyzję co do długości pobytu oraz odnośnie wjazdu na teren Kanady podejmuje urzędnik imigracyjny na przejściu granicznym. Generalnie osoby, które w przeszłości były deportowane z Kanady lub które były karane – mogą zostać odesłane z kwitkiem. Jednak podczas podróży do Kanady drogą lotniczą będzie ci potrzebna eTA, czyli electronic Travel Authorization.

O co chodzi z electronic Travel Authorization?

Od 15 marca 2016 roku Polacy podróżujący do Kanady samolotem są zobowiązani do posiadania eTA. Jest to rodzaj elektronicznego potwierdzenia podróży powiązanego z numerem paszportu podróżnego. Z tym dokumentem można podróżować do Kanady przez 5 lat od daty wydania (pamiętaj, że przez taki okres czasu powinien być również ważny twój paszport! w przeciwnym razie znów będzie trzeba ubiegać się o eTA). Pamiętaj również, że pomimo iż uzyskany dokument jest ważny przez 5 lat, to jednorazowo w Kanadzie możesz przebywać maksymalnie 6 miesięcy, chyba że urzędnik imigracyjny stwierdzi inaczej.

O eTA możesz ubiegać się samodzielnie przez portal rządu kanadyjskiego lub poprzez naszą firmę, wszystkie wymogi oraz wniosek o eTA znajdziesz TUTAJ.

Jak będzie wyglądać aplikacja?

Korzystając z naszego pośrednictwa, do uzyskania eTA wystarczą ci tylko:

  • paszport (ten sam, którego będziesz używać w czasie podróży, najlepiej by był ważny przynajmniej przez 5 lat)
  • wypełniony przez naszą stronę wniosek

Cała aplikacja będzie odbywać się przez Internet. Gotowy dokument otrzymasz na podany we wniosku adres e-mail.


Więcej informacji na temat nowego obowiązku wizowego, wymaganych dokumentach i zaleceniach dla turystów znajdziesz na: http://www.canada.ca lub na stronie Aina Travel/Kanada.

Firma Aina Travel informuje, że nie zajmuje się organizowaniem pracy w Kanadzie, ani formalnościami związanymi z emigracją do tego kraju. W związku z tym, nie udzielamy żadnych informacji w tym zakresie. Wszelkie zapytania oraz komentarze związane z wymienionymi tematami, będą usuwane.

8 komentarzy

  1. witam..no ja wybieram się do Kanady w Kwietniu i złozylem wniosek o ETA ,pobrało mi z konta 7 dolarów i od tygodnia nie mam żadnej odpowiedzi z ich strony…nie wiem teraz na czym stoję…a bilet kupiony:-(

    1. Witaj, nie dostałeś żadnego potwierdzenia? To dziwne… Jeśli nie otrzymasz żadnego potwierdzenia do kilku dni, zapraszam do nas. Pomożemy w aplikacji. A kiedy masz wylot?

  2. To NIE są wizy! Nie wprowadzajcie czytelników w błąd!!!
    To po prostu rodzaj clearingu elektronicznego, tak jak np. do Australii czy do USA (dla obywateli innych państw, nie Polski), tam jest to samo.

    1. Jeśli przesiedział Pan/Pani wizę, to może mieć Pan/Pani problem nie tylko z wyjazdem, ale i z ponownym uzyskaniem wizy. W celu ustalenia możliwości pomocy, proszę skontaktować się z Panią e.kotlarz@aina.pl.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.