Wyjazd do Birmy – nowe warunki uzyskania wizy.

Flaga Birmy fot. pixabay

W ostatnim czasie wyjazd do Birmy stał się nową atrakcją turystyczną przyciągającą co raz większą liczbę turystów. Ten południowoazjatycki kraj imponuje przede wszystkim swoją wciąż nienaruszoną i autentyczną atmosferą, która przypadnie do gustu miłośnikom przygód, jak i zapalonym fotografom. W ostatnim czasie jednak, zmianie uległy warunki ubiegania się o wizę do tego kraju, które prezentujemy poniżej.

Wjazd do Birmy – informacje

Birma, zwana inaczej Myanmar, kusi głównie swoją odmiennością. W przeciwieństwie bowiem do krajów sąsiednich, takich jak Tajlandia, Bangladesz, czy Indie, jest to rejon wciąż rzadko wybierany przez turystów, co pozwoliło mu na zachowanie prawdziwego azjatyckiego charakteru. Udając się do Birmy na pewno nie zawiedziesz swoich oczekiwań. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, kipiąca zielenią przyroda i niesamowita życzliwość ludzi uczynią Twój wyjazd niezapomnianym.

Na przestrzeni ostatnich tygodni zmieniły się przepisy dotyczące uzyskania wizy na wjazd do Birmy. Od tej pory wybierając się tam w celach turystycznych można wyrobić wizę online, która obowiązuje przy wjeździe z trzech następujących lotnisk: Yangon International Airport, Nay Pyi Taw i Mandalay International Airport. Zniesiono także obowiązek posiadania rezerwacji lotniczej, więc od tej pory do wyrobienia wizy potrzebujesz jedynie skanu paszportu ważnego co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży oraz skanu zdjęcia paszportowego (aktualnego). Co bardzo istotne, skrócono czas oczekiwania na decyzję z maksymalnych 10, tylko do 3 dni roboczych.

Wiza do Birmy – rodzaje

A teraz najważniejsze, czyli o jakie rodzaje wiz możesz się ubiegać? Obowiązująca wcześniej wiza 1-krotna nie rozróżniała pobytów na turystyczne i biznesowe. W obu przypadkach była ona ważna 90 dni i zezwalała na 30 dni pobytu na miejscu. Obecnie rozdzielono wizy na turystyczne i biznesowe. Czas ważności pozostał tutaj bez zmiana (90 dni), natomiast czas pobytu dla zwiedzających skrócono do 28 dni, zaś dla podróżujących w celach zawodowych wydłużono do 70.

Jeśli jednak pobyt w celach biznesowych (wizyty na targach, podpisywanie umów) będzie dłuższy niż 70 dni lepiej starać się o wizy wielokrotne. Możliwa jest wersja na 180 lub 360 dni, a czas jej wyrobienia zajmuje niecałe 2 tygodnie. I w tym jednak przypadku okres pobytu nie może przekraczać 70 dni.

Proces indywidualnego ubiegania się o wizę do Birmy jest nieco czasochłonny, gdyż najbliższa ambasada tego kraju znajduje się w Berlinie. Aby zaoszczędzić swój czas proponujemy skorzystać z usług biura pośrednictwa wizowego, Aina Travel, gdzie wniosek o wizę można złożyć online, bez wychodzenia z domu. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie www.aina.pl

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.