10 hitów turystycznych, które koniecznie musisz zobaczyć! cz. 2

10 hitów turystycznych na 2015 rok, które koniecznie musisz zobaczyć! cz. 2 fot. pixabay

Początek roku to zawsze czas snucia wielkich planów i szukania sposobów na realizację najskrytszych marzeń, głównie tych podróżniczych. Są takie miejsca na świecie, których nie możesz ominąć. Prezentujemy listę najgorętszych hitów turystycznych nadchodzącego roku.

3. Nowy Jork, USA

Kto raz trafi do Nowego Jorku będzie tu wracał już zawsze. Albo nigdy stąd nie wyjedzie. Miasto roztacza niepowtarzalną atmosferą, na każdym kroku tętni życiem i daje turyście to, co tutaj najlepsze – różnorodność. Można spędzić tutaj kilkanaście tygodni, a i tak nie odkryje się prawdziwej twarzy Nowego Jorku. To, na co z pewnością należy zarezerwować swój czas to, poza odpoczynkiem w Central Parku i zakupami na Manhattanie, wycieczka promem na wsypę Staten Island. Taką przygodę można zafundować sobie dzięki nowojorskiemu systemowi połączeń między najbliższymi wyspami. Nie ma lepszej okazji do podziwiania oszałamiającej panoramy Manhattanu niż rejs po wodach zatoki nowojorskiej. Całe centrum można wówczas zobaczyć z innej perspektywy, a dodatkowo poczuć się jak pradawni przybysze do Ameryki, którzy w tym miejscu pokładali swoje nadzieje na lepszą przyszłość.

4. Hong Kong

Innym miastem, które kusi swoim kosmopolitycznym klimatem jest Hong Kong. Zabudowa w centrum tej metropolii może przyprawić o zawrót głowy nawet największego podróżnika. Wszystko za sprawą nienaturalnie wysokich budynków i możliwości podziwiania panoramy z ich dachów. Takie darmowe wejścia na duże wysokości możliwe są np. w wieżowcu Peak Tower lub w Centrum Finansowym. Nie zapomnij wziąć ze sobą aparatu, bo taka okazja może się już nie powtórzyć.

Hong Kong fot. pixabay
Hong Kong fot. pixabay

5. Nevada, USA

Jeśli jednak ponad wszystko cenisz sobie spokój i kontakt z naturą to idealnym miejscem dla Ciebie może okazać się amerykański stan Nevada. Na licznych wzniesieniach i równinach można podziwiać prawdziwy nocny spektakl. Mocno rozgwieżdżone niebo nie pozwala choćby na chwilę odwrócić wzroku, a wszystkie konstelacje, a nawet słynną Drogę Mleczną, widać jak na dłoni. Nie ma chyba nic przyjemniejszego niż zaparkować swój samochód na wzniesieniu i przyglądać się tej świetlistej, migoczącej powłoce.

Nevada, USA fot. pixabay
Nevada, USA fot. pixabay

Jeśli marzy Ci się wycieczka do jednego z opisanych miejsc możesz postarać się o wizę uprawniającą do wjazdu za pośrednictwem biura Aina Travel. Biuro pośredniczy w wyrabianiu wiz do USA. Jeśli rozmowa w Ambasadzie przebiegnie pomyślnie to będziesz mógł z wizy korzystać aż przez 10 lat od daty wydania! W przypadku Hongkongu nie musisz ubiegać się o turystyczna wizę jeśli Twój pobyt nie przekracza 90 dni.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.