Ateny – romantyczny weekend w stolicy Grecji

Ateny – romantyczny weekend w stolicy Grecji fot. pixabay

Ateny przypadną do gustu nie tylko miłośnikom starożytnej historii czy greckiej kuchni, ale także zakochanym, którzy chcieliby oderwać się na chwilę od szarej rzeczywistości. Warto wykorzystać wolny weekend na wycieczkę do stolicy Grecji i udać się na spacer jednym z romantycznych szlaków.

Wakacje w Grecji

Niemal każde miejsce na świecie może poszczycić się ulicą, bulwarem, czy ścieżką, która przyprawia zakochanych o szybsze bicie serca. Nie inaczej jest w przypadku Aten, gdzie w sercu starówki odnajdziesz jedną z najbardziej malowniczych uliczek świata. Aleja zakochanych to miejsce dobre zarówno na krótką przechadzkę, jak i dłuższą chwilę spędzoną przy kolacji. Typowa śródziemnomorska architektura wprawia w stan błogiego lenistwa i pozwala skupić się na chwili przeżywanej tu i teraz, ze swoją drugą połówką. To pomysł dobry na gorące przedpołudnie, albo orzeźwiający i kojący wieczór. Miejsce zdecydowanie nie do pominięcia przy planowaniu wycieczki do serca Grecji.

Ateny – niezwykłe atrakcje

W niedalekiej odległości od alejki zakochanych znajdziesz inną atrakcję, która zainteresuje głównie poszukiwaczy oryginalnych pamiątek. To pchli targ usytuowany w pobliżu placu Monastiraki. Ubrania, jedzenie, świeże owoce i warzywa, antyki, stare zdjęcia czy płyty, to tylko część tego, co znajdzie w tym miejscu wprawne oko poszukiwacza skarbów. Gwarantujemy, że nikt nie pozostanie obojętny na piękno tamtejszych przedmiotów i wróci do domu z całkiem sporą garścią oryginalnych prezentów. W swoich poszukiwaniach zwróć uwagę przede wszystkim na grecką ceramikę oraz wyroby rzemieślnicze. Ich wysoka jakość i atrakcyjne ceny nie pozwolą Ci na obojętne przejście obok straganu.

świątynia Posejdona, Wzgórze Sounion fot. pixabay
świątynia Posejdona, Wzgórze Sounion fot. pixabay

Wzgórze Sounion

Całodzienne zwiedzanie warto zakończyć z dala od miejskiego zgiełku. Udaj się na wzgórze Sounion, gdzie możesz podziwiać przepiękną panoramę greckich miejscowości, jak i zachodzące słońce, które chowa się za horyzont w morzu. Dodatkową atrakcją jest istniejąca tam od tysiącleci świątynia Posejdona, boga morza. Będzie to idealne ukoronowanie wyjazdu, a dodatkowo da Ci chwilę na skupienie się tylko na tobie i twoim partnerze. Zajadając się soczystymi owocami lub popijając zniewalające greckie wino możecie oddać się snuciu planów o kolejnej wspólnej podróży, a może nawet powrocie do romantycznych Aten.

Ateny najlepiej zwiedzać na przełomie maja i czerwca, kiedy pogoda i turyści nie dają się jeszcze we znaki. Loty do stolicy Grecji dostępne są już od 600 zł w dwie strony.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.