Fenghuang – perła architektury chińskiej

Fenghuang – perła architektury chińskiej fot. pixabay

Jest na świecie kilka miejsc, które skutecznie zapierają podróżnym dech w piersiach. Wtedy niezależnie od osobistych preferencji i upodobań trzeba przyznać, że oto soję przed prawdziwym arcydziełem. Jednym z takich miejsc jest chińskie miasto Fenghuang – starożytne zabudowania pośród nieokiełznanej natury.

Wakacje Chiny – poznaj ich piękno

Fenghuang

W języku chińskim Fenghuang oznacza feniksa. Według legendy o początkach powstania miasta, dwa ptaki podróżowały wzdłuż kraju i natrafiwszy na zabudowania Fenghuang postanowiły osiąść tam na zawsze, urzeczone nie tylko architekturą, ale także pobliską naturą. Istotnie góry, woda i pola – wszystko w rozmaitych kolorach zieleni, czyni to miasto niezwykłym i tworzy doskonale kojącą atmosferę. Drewniane budynki są wkomponowane w charakterystyczny styl architektoniczny. Trafiając w to miejsce nie można pozbyć się wrażenia, jakbyś został przeniesiony w czasie co najmniej o kilka wieków wstecz. Małomiasteczkowy, spokojny rytm życia, łodzie poruszające się po rzekach i rybacy zarzucające swoje sieci… idealne miejsce, by zrelaksować się przed dalszym wysiłkiem podróży.

"<yoastmark

Miao

Fenghuang zamieszkiwany jest przez chińską mniejszość etniczną Miao. Cechują się oni przede wszystkim niezmiernie wyszukanymi i kolorowymi strojami. Jeśli uda Ci się trafić na typowego przedstawiciela tej mniejszości, to nie omieszkaj poświęcić chwili na przeanalizowanie jego stroju. Kobiety Miao charakteryzuje nieprzeciętna uroda i umiłowanie do noszenia tradycyjnego niebieskiego kostiumu. Jest to najliczniejsza grupa mniejszościowa w całych Chinach, posługują się także specyficzną odmianą języka. Postaraj się trafić do ich wiosek w czasie trwania jednego ze świąt, np.: Święto Wiosny (Chiński Nowy Rok), czy parada smoków na łodziach.

Swój pobyt poświęć na eksplorację miasta fot. pixabay
Swój pobyt poświęć na eksplorację miasta fot. pixabay

W samym Fenghuang próżno szukać konkretnych, powszechnie znanych zabytków. Swój pobyt tam poświęć lepiej na eksplorację miasta, podziwianie natury i tych świetnie wykonanych konstrukcji, które pozwoliły miastu utrzymać się w niezmienionej formie niemal 1300 lat. Pamiętaj jednak, że przed wyjazdem potrzeba Ci będzie wiza do Chin zezwalająca na pobyt na terytorium Republiki. Możesz ubiegać się np.: o wizę turystyczną, ważną przez miesiąc. Wszelkie potrzebne informacje oraz podpowiedź o jaki wniosek wizowy powinieneś się starać, znajdziesz na stronie aina.pl

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.