Varadero – gorące miasto na Kubie!

varadero-kuba-centrum-mmiasta-aina-travel

Daleka wyspa Kuba słynie ze swoich widoków, historii i sentymentalnej atmosfery w tle. Takie egzotyczne wakacje mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli cenisz sobie spokój połączony z gorącą, latynoską duszą. Upewnij się jednak, że podczas wypoczynku na Kubie nie ominiesz miasta Varadero – kurortu na miarę największych oczekiwań.

Wakacje na Kubie – odwiedź Varadero

Wyjeżdżając na Kubę nie można przejść obojętnie nad unikalnym charakterem tego kraju, gdzie czas wydaje się płynąć wolniej, a może nawet stać w miejscu. Kubańskie cygara, salsa, czy osławiona Hawana to jednak nie wszystkie atrakcje, które czekają na Ciebie na tej gorącej wyspie. Jeśli poszukujesz idealnego miejsca na krótki wypoczynek nad morzem w kolorze lazuru, z białym piaskiem i egzotyczną przyrodą to koniecznie odwiedź Varadero. Kurort znajduje się w północno-zachodniej części kraju. To idealne miejsce na udany wypoczynek, nie tylko ze względu na pogodę, czy widoki, ale i liczne atrakcje, jakie znajdują się niemal na wyciągnięcie ręki.

Jak to się zaczęło…

Początki istnienia Varadero sięgają już XVI wieku, kiedy to pierwsi żeglarze dobijali do brzegów Kuby. Założona tam osada służyła jako port oraz baza dla kopalni soli, z których utrzymywała się wówczas cała hiszpańska flota. Przez wieki swojego istnienia, miasteczko rozwijało się, ale prawdziwe apogeum nastąpiło dopiero w połowie XIX wieku. Wówczas zamożni Kubańczycy oraz emigranci z Hiszpanii otrzymali pozwolenie na budowę swoich letnich rezydencji w okolicach półwyspu Hicacos.

Jedna z willi w Varadero
Jedna z willi w Varadero

Varadero – historia

Była to idealna lokalizacja na założenie letniego kurortu, położona nie tak daleko od stołecznej Hawany, a jednak dająca ukojenie i wytchnienie od wielkomiejskiego zgiełku. Wille powstawały tam w mgnieniu oka, a projektanci prześcigali się w pomysłach i oryginalnych zdobieniach. Dobra passa trwała do lat 60 XX wieku, czyli do czasów wybuchu rewolucji kubańskiej. Wówczas to, miasteczko zostało zajęte przez lokalnych socjalistów, a właściciele pozbawieni praw do swoich domów. Udostępniono je na użytek społeczeństwa, tworząc rodzaj muzeum, po którym mogli poruszać się odtąd wszyscy zainteresowani. Do dziś w centrum Varadero zobaczysz opuszczone i odrestaurowane pałacyki, w których co raz częściej lokują się ekskluzywne hotele dla turystów. Dodatkową atrakcją tego miejsca są niezliczone groty i jaskinie, łatwo dostępne łodziami, raj dla miłośników nurkowania i wszelkich innych sportów wodnych.

Piaszczyste plaże Varadero są idealnym miejscem na wakacyjny wypoczynek
Piaszczyste plaże Varadero są idealnym miejscem na wakacyjny wypoczynek

Wiza na Kubę

Planując swój wypoczynek, pamiętaj, że konieczne jest uzyskanie wizy na Kubę (tzw. Karty Turysty) zezwalającej na wjazd do tego kraju. Możesz ją otrzymać przy pomocy biura Aina Travel. Na stronie internetowej www.aina.pl/Kuba wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek, a dokument trafi wprost do Twojej skrzynki pocztowej. Loty z Polski na Kubę obsługiwane są przez kilku przewoźników, a ceny biletów rozpoczynają się od około 3000 złotych. Szczegółowe dane dotyczące lotów znajdziesz TUTAJ.


wiza na Kubę

ubezpieczenie na Kubę

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.