Wiza do USA i kwestia paszportu

usa-flaga-aina-travel

Wakacje to bardzo dobry czas na zaplanowanie Twojej wizyty w Stanach Zjednoczonych. Różnorodność krajobrazów i atrakcji tego kraju sprawi, że na pewno nie będziesz się tam nudził. Lepiej jednak zawczasu zapoznać się ze wszystkimi szczegółami, aby wiza do USA była na wyciągnięcie ręki.

W dzisiejszym artykule skupimy się na kwestiach wizowych i wymaganiach związanych z Twoim paszportem. Posiadanie tego dokumentu jest absolutnie niezbędne do otrzymania wizy do USA, więc odpowiednio wcześnie zadbaj o wyrobienie paszportu w swoim lokalnym urzędzie. Zwróć również uwagę na to, że paszport powinien być ważny 180 dni (6 miesięcy) po dacie zakończenia podróży do Stanów. Jeśli więc jego data ważności jest bliska końca, to koniecznie złóż wniosek o wyrobienie nowego dokumentu. Unikniesz dzięki temu wielu trudności i rozczarowań przy planowaniu swojej amerykańskiej wycieczki.

Uwaga

W związku z dołączeniem przez Polskę do programu Visa Waiver oraz wymaganą autoryzacją ESTA prosimy o zapoznanie się z naszym tekstem: https://www.aina.pl/a/do-usa-bez-wiz-od-kiedy-na-jakich-zasadach-poradnik/

Wiza do USA a paszport tymczasowy

Jednym z wielu pytań, jakie pojawia się na forach internetowych jest kwestia posiadania paszportu tymczasowego podczas ubiegania się o wizę. Zgodnie z wytycznymi rządu amerykańskiego taki dokument jest tak samo ważny, jak ten wydawany na stałe. Wiza do USA może się zatem w nim znaleźć, o ile, tak jak pisaliśmy powyżej, dokument nie straci swojej ważności 6 miesięcy po powrocie ze Stanów Zjednoczonych.

Ważność paszportu a wiza do USA

Wiza amerykańska wydawana jest na okres 10 lat i upoważnia jej posiadacza do wielokrotnego wjazdu na terytorium tego kraju. Co jednak w przypadku, kiedy ważność twojego paszportu skończy się przed wygaśnięciem uzyskanej wizy? W tym przypadku nie musisz się specjalnie martwić o ewentualne konsekwencje. Należy wyrobić wówczas nowy paszport, a otrzymana wiza może pozostać w starym dokumencie, bez utraty swoich właściwości. Wybierając się do USA weź po prostu ze sobą dwa paszporty – nowy oraz ten z obowiązującą wizą. Uwaga! Aby amerykańska wiza nie straciła swojej ważności, strona z ważną wizą do USA nie może zostać przedziurkowana. Zwróć na to uwagę podczas wizyty w urzędzie paszportowym.

Z tak przygotowanym paszportem nic nie stoi już na przeszkodzie w ubieganiu się o wizę do USA. Aby zaoszczędzić swój czas i energię możesz skorzystać z oferty biura Aina Travel, które specjalizuje się w pośrednictwie wizowym. Na stronie internetowej w kilka minut złożysz wniosek on-line, a my zaplanujemy Twoją wizytę w konsulacie, pomożemy wypełnić wniosek i damy wskazówki przed rozmową. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę biura www.aina.pl/wiza do USA.

Przykładowa wiza amerykańska
Przykładowa wiza amerykańska

Źródła:

aina.pl/wizy/wizadousa.html

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

4 Responses

 1. Witam ,

  mam do Panstwa pytanie posiadam wize do USA do maja 2022roku.Paszport traci waznosc w tym roku 17.10.2017 .Mam planowany wyjazd 27.04.17 powrot 02.05.2017 czy moge poleciec na starym paszporcie czy wyrobic na podroz nowy paszport?Bardzo dziekuje za udzielenie informacji.

  1. Witam,

   więc tak, aby podróżować z paszportem do USA, powinien on być ważny minimum 180 dni po dacie planowanego powrotu. A więc w tym przypadku niestety będzie trzeba wyrobić nowy paszport. Proszę pamiętać, że będzie Pani podróżować z dwoma paszportami! I co więcej, stary paszport zostanie Pani przedziurawiony, proszę jednak pamiętać, aby strona z wizą nie została przedziurawiona! Inaczej będzie Pani musiała wyrobić nową wizę do USA.

 2. Witam,

  Mam do panstwa pytanie, moj paszport stracil termin waznosci pod koniec roku 2017. W przyszlym tygodniu musze pilnie wyjechac w sprawach sluzbowych do USA. Poprosilam o wize tymczasowa w trybie pilnym w ambasadzie polskiej w belgii, gdyz nie ma mnie w tej chwili w kraju. W starym paszporcie mam jezcze wize wazna do 2020 roku. Czy moga mi panstwo powiedziec:
  – ile czasu zajmuje wydanie paszportu tymczasowego ?
  – czy moge wyjechac z paszportem tymczasowym do USA i z starym paszportem w ktorym mam wazna wize?

  dziekuje bardzo za pomoc

  1. A czy stary paszport ma Pani przedziurkowany? Jeśli strona z ważną wizą została przedziurkowana, to pomimo, że data ważności jeszcze nie minęła, to wiza jest nieważna i wtedy należy ubiegać się o nową wizę.
   – Może Pani wjechać na paszporcie tymczasowym i starym paszporcie z ważną wizą, o ile wiza w starym paszporcie nie została przedziurkowana przez urzędnika.
   – W sprawie terminu wydania paszportu tymczasowego proszę skontaktować się z odpowiednim organem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.