Poznaj 5 najpiękniejszych zabytków na świecie

hagia-sofia-aina-travel

Kościoły, zamki, amfiteatry, kamienice i rynki… lista zabytków, które otaczają cię z każdej strony jest nieskończona. Jak odnaleźć się w tym turystycznym gąszczu pomników historii, aby mieć pewność, że widziałeś to, co na świecie najpiękniejsze? Prześledź z nami ranking 5 najpiękniejszych zabytków na świecie! Oczywiście możesz mieć odmienne zdanie. 🙂

1) Hagia Sophia

Świątynia Hagia Sophia to zdecydowanie coś więcej niż jedynie budynek sakralny. Wybudowana w VI wieku naszej ery na potrzeby religii chrześcijańskiej, z czasem stała się najważniejszym muzułmańskim meczetem na świecie. Rozmach z jakim wybudowano ten budynek jest do dziś zaskakujący, ale pewne jest jedno. Hagia Sophia pięknie prezentuje się na tle zachodzącego słońca nad Bosforem. Aby odwiedzić ten zabytek konieczna będzie wiza do Turcji.

2) Petra, Jordania

Starożytne miasto Petra niejednokrotnie wygrywało w rankingach na najpiękniejszy zabytek na świecie. Jest to prawdziwy labirynt wykutych w skale budynków, które datowane są na III wiek przed naszą erą. Zamieszkiwały je starożytne ludy Jordanii, a obecnie chętnie ściągają tam zafascynowani historią turyści z całego świata. Nie ma lepszego miejsca na rozpoczęcie Twojej wyprawy po Bliskim Wschodzie niż te malownicze ruiny ukryte pośród skał i wąwozów. Wiza do Jordanii wydawana jest na 60 dni i uprawnia do jednokrotnego wjazdu na terytorium tego kraju.

Skalne miasto Petra w Jordanii pochodzi z III wieku przed naszą erą
Skalne miasto Petra w Jordanii pochodzi z III wieku przed naszą erą

3) Piramidy w Gizie, Egipt

Żadna wycieczka do Egiptu nie może obyć się bez obowiązkowej wizyty w Gizie. U stóp najstarszych egipskich piramid możesz poczuć się jak w dawnym imperium faraonów i spełnić swoje marzenie o odkryciu logicznej zagadki Sfinksa. Piramida Cheopsa, która stanowi chyba największą atrakcję Gizy, to jedyny z siedmiu cudów antycznego świata, który dotrwał do naszych czasów. Turystyczna wiza do Egiptu pozwoli ci na nieograniczone odkrywanie uroków tego kraju, a może nawet na krótką podróż w czasie, do epoki władców znad Nilu.

Giza, Egipt
Giza, Egipt

4) Angkor Wat, Kambodża

Angkor to zabytkowy kompleks miejski pozostały po dawnej stolicy Imperium Khmerskiego na terytorium dzisiejszej Kambodży. Na tym gigantycznym obszarze znajdują się zarówno atrakcje kulturowe, religijne, jak i przyrodnicze, co zapewnia cały dzień udanego i intensywnego zwiedzania. Największą popularnością cieszy się świątynia Angkor Wat, centralny punkt wszystkich turystycznych wycieczek. Aby zwiedzić ten kompleks potrzebna będzie ci wiza do Birmy, którą załatwić możesz zarówno przed wyjazdem, jak i na lotnisku po przylocie.

Kompleks Angkor Wat jest największa atrakcją turystyczną w Birmie
Kompleks Angkor Wat jest największa atrakcją turystyczną w Birmie

5) Taj Mahal, Indie

Taj Mahal, to ogromnej wielkości świątynia, a raczej mauzoleum, w którym spoczywają szczątki ukochanej żony zarządcy indyjskiej prowincji. Budynek wykonany jest w całości z białego marmuru i stanowi najlepiej zachowany przykład sztuki indyjskiej okresu muzułmańskiego, który co roku przyciąga miliony turystów oraz mieszkańców. Dzięki swojemu przeznaczeniu stał się on znany jako świątynia miłości, najchętniej fotografowane miejsce w Indiach oraz zabytek wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO. Turystyczna wiza do Indii pozwoli Ci na 30-dniową podróż po tym kraju.

Taj Mahal
Taj Mahal

wizy do wszystkich krajów – www.aina.pl/

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.