Hamilton Pool – malownicze jezioro w stanie Teksas

hamilton-pool-aina-travel

Amerykański stan Teksas to jeden z obowiązkowych punktów do odwiedzenia podczas podróży po USA. Poza leniwą atmosferą południa oraz wspomnieniem kowbojskich przygód, warto udać się także do naturalnych rezerwatów, które będą dobrym urozmaiceniem każdego wyjazdu. A kąpanie się w Hamilton Pool będzie ukoronowaniem tych podróży.

Wycieczka do Teksasu – park Travis

Atrakcje Parku Travis

Travis County Park, to jedno z najchętniej wybieranych miejsc na spędzenie atrakcyjnego weekendu z dala od zgiełku wielkich miast. Położony jest on zaledwie godzinę jazdy samochodem od miasta Austin i oferuje niezliczone możliwości aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Chętnie podróżują tu zarówno lokalni mieszkańcy, jak i turyści, którzy poszukują spokoju i alternatywy dla wielkich i zatłoczonych amerykańskich rezerwatów. Park Travis oferuje różnego rodzaju atrakcje, z których skorzystać mogą wszyscy odwiedzający. Po pierwsze są to niezliczone trasy turystyczne, piesze i rowerowe. Wyboru dokonać możesz między krótszymi jednodniowymi szlakami lub nieco dłuższymi z możliwością przenocowania na terenie parku. Dogodna baza turystyczna, czyli pola namiotowe, miejsca piknikowe oraz schroniska niebywale ułatwią ci swobodne poruszanie się po rezerwacie.

Swój oryginalny wygląd Hamilton Pool zawdzięcza procesom geologicznym, które miały miejsce tysiące lat wstecz
Swój oryginalny wygląd Hamilton Pool zawdzięcza procesom geologicznym, które miały miejsce tysiące lat wstecz
Rusz się!

Do dyspozycji gości oddano także kilka boisk do siatkówki, koszykówki, korty tenisowe, bieżnie oraz miejsca wspinaczkowe. Wszystko po to, aby każdy znalazł odpowiednią dla siebie rozrywkę i spędził udane chwile na łonie natury. Planując podróż do Teksasu pamiętaj o obowiązku posiadania wizy do USA, która przyznawana jest zwykle na okres 10 lat, więc będziesz miał czas na zwiedzenie. 😉

Hamilton Pool to nie tylko jezioro, ale i wodospad, który wpada wprost do wodnego zbiornika
Hamilton Pool to nie tylko jezioro, ale i wodospad, który wpada wprost do wodnego zbiornika
Hamilton Pool, czyli jezioro w środku skalnej groty

Największą i najpopularniejsza atrakcją Parku Travis jest niezaprzeczalnie Hamilton Pool, czyli dość oryginalne jezioro położone w samym środku skalnej groty. Co roku przyciąga ono setki zwiedzających i fotografów, którzy poszukują unikatowych atrakcji przyrodniczych. Hamilton Pool, to nie tylko zbiornik wodny. O jego unikalności świadczy wyjątkowo malowniczy wodospad, który wpada do jeziora z wysokości 15 metrów. Prawda, że brzmi to jak zapowiedź udanej wycieczki pośród naturalnych skarbów południowego stanu Ameryki? Ale dość podziwiania, zapraszamy do pływania! Zażywanie kąpieli dozwolone jest niemal przez cały rok (z wyjątkiem sezonu zimowego), a w pobliskiej przystani możesz wypożyczyć łódkę, kajak czy rowerek wodny.


Przydatne linki:

wiza do USA

Źródła:

placestoseeinyourlifetime

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.