Wiza do Kazachstanu – w jakich przypadkach jest wymagana?

Flaga Kazachstanu

Jeszcze do końca 2016 roku, aby wjechać do Kazachstanu w celach turystycznym i biznesowym, trzeba było ubiegać się o wizę. Ale od 01 stycznia 2017 roku ten obowiązek został zniesiony. Poniżej znajdziesz informacje, które pomogą ci ustalić czy potrzebujesz wizy do Kazachstanu.

Bez wizy do Kazachstanu

W przypadku wjazdów do Kazachstanu w celach turystycznym lub biznesowym wiza już nie będzie ci potrzebna. Jednakże tylko w przypadku, gdy na terenie tego kraju planujesz pobyt do 30 dni kalendarzowych. Jeśli będziesz chciał zostać dłużej, wówczas będziesz musiał postarać się o dokument.

Po przekroczeniu granicy jednak zostaniesz zarejestrowany przez tamtejsze służby celne.

Możliwość bezwizowego wjazdu na teren Kazachstanu była już zapowiadana w sierpniu 2016 roku. Na ten gest złożyło się kilka ważnych wydarzeń, które będą miały miejsce w roku 2017. Zacząć należy od Zimowej Uniwersjady czy targów Expo. Jednak chyba najbardziej symbolicznym wydarzeniem jest 25-lecie stosunków dyplomatycznych pomiędzy naszymi krajami. Co więcej osoby, które zdecydują się na podróż do Kazachstanu, już od maja będą mogły skorzystać z bezpośredniego połączenia lotniczego.

Kiedy potrzebna mi będzie wiza do Kazachstanu?

Bez wizy do Kazachstanu możesz podróżować tylko w celach: turystycznym lub biznesowym do 30 dni pobytu. Jeśli natomiast będziesz planować pobyty dłuższe niż 30 dni wówczas wiza, nawet w celu turystycznym/biznesowym, będzie wymagana! O wizę będziesz też musiał się ubiegać w przypadku przyjazdu do Kazachstanu do pracy lub na naukę, prowadzenia działalności misyjnej i wykonywania pracy kierowcy w transporcie międzynarodowym.

Gdzie ubiegać się o wizę do Kazachstanu?

O wizę do Kazachstanu można ubiegać się OSOBIŚCIE w Ambasadzie Republiki Kazachstanu w Warszawie lub na lotnisku w Ałmaty i Astanie, jednak w punktach konsularnych na lotniskach wizy wydawane są tylko w wyjątkowych przypadkach, w praktyce dotyczą one zwykle konferencji międzynarodowych czy wizyt oficjalnych, co więcej  ten sposób wymaga wielu formalności.

Wizę do Kazachstanu można też uzyskać poprzez nasze pośrednictwo. Dzięki temu nie musisz pojawiać się osobiście w Ambasadzie. Wystarczy, że dostarczysz nam wszystkie dokumenty osobiście, przesyłką pocztową lub kurierem, a nasza firma wszystkim się zajmie, a następnie odeśle gotową wizę. Więcej informacji o wizach oraz wnioski wizowe znajdziesz na TEJ stronie.


Źródła:
kazembassy.pl
msz.gov.pl

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.