TOP 5 najpotrzebniejszych przedmiotów w podróży – wyniki ankiety

Top 5 przedmiotów

Dwa tygodnie temu prosiliśmy naszych Klientów, aby pomogli wybrać nam TOP 5 najpotrzebniejszych przedmiotów w podróży. Wreszcie przyszedł czas na podsumowanie. Jak myślicie, który gadżet zwyciężył? 🙂

Aby ułatwić zadanie ankietowanym, podaliśmy kilka gadżetów, z których mogli wybrać maksymalnie 5 pozycji. W śród przedmiotów znalazły się: waga bagażowa, identyfikator bagażowy, kłódka do bagażu, wodoodporne etui, portfel na paszport i dokumenty, kompas, latarka, adapter podróżny, płaszcz przeciwdeszczowy, zestaw krawiecki, podgrzewacz kieszonkowy, ładowarka samochodowa i kubek termiczny. W ostatnim polu zrobiliśmy miejsce na wasze pomysły!

TOP 5 przedmiotów przydatnych w podróży

TOP 5 Najpotrzebniejszych przedmiotów w podróży

 1. portfel na paszport i dokumenty (53.8%)
 2. adapter podróżny (52.9%)
 3. wodoodporne etui (41.3%)
 4. kłódka bagażowa (33.7%)
 5. waga bagażowa, latarka, płaszcz przeciwdeszczowy (32.7%)

Jak widać, największa popularnością cieszy się portfel na paszport i dokumenty, zagłosowało na niego ponad 50 procent naszych ankietowanych. Jednak tuż za nim  znalazł się adapter podróżny. Różnica pomiędzy pierwszym i drugim miejscem to zaledwie 0,9 %!  Na trzecim miejscu znalazło się etui wodoodporne, a tuż za podium kłódka bagażowa. Za to na piątym, ostatnim miejscu ex aequo znalazły się aż trzy przedmioty: waga bagażowa, latarka i płaszcz przeciwdeszczowy.

Pozostałe przedmioty

Poza TOP 5 znalazły się w kolejności:

 • kubek termiczny (25%),
 • podgrzewacz kieszonkowy (24.1%),
 • identyfikator bagażowy (20.2%),
 • zestaw krawiecki (19.2%),
 • kompas (17.3%),
 • ładowarka samochodowa (16.3%).

Inne

W tym polu ankietowani mogli podawać swoje własne propozycje. Byliśmy bardzo ciekawi fantazji naszych ankietowanych… i nie pomyliliśmy się. Oprócz rzeczy podstawowych pojawiały się akcesoria dla backpackerów czy rzeczy naprawdę niezbędne. Ale po kolei. 🙂

Wśród praktycznych rzeczy znalazły się: ręcznik jednorazowy, etui na dokumenty do powieszenia na szyi i termos.

Wśród rzeczy związanych z elektroniką wymieniane były najczęściej: world SIM card do telefonu, power bank, karta micro SD czy mp3.

Bardzo podobała nam się też propozycja „długopisu z bajerami” :).

Natomiast ankietowani lubiący podróże survivalowe wymieniali takie przedmioty jak: grzałka do wody, poduszka dmuchana, miska dmuchana, multitool, taśma klejąca, plecak, worek ochronny na plecak, apteczka podręczna, mapy oraz dobrej jakości GPS.

Jednak to jedna odpowiedź zdecydowanie przypadła nam do gustu. Bo na nic nie zdadzą się te wszystkie przedmioty jeśli nie weźmie się w drogę – uśmiechu! Zgadzamy się z tym w 100%.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej ankiecie!

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.