St. John’s – najbardziej kolorowe miasto Kanady

St. John’s - najbardziej kolorowe miasto Kanady

Uwielbiasz zwiedzać miasta? Jeśli tak, to na pewno zachwyci cię to kanadyjskie miasto – St. John’s, które zyskało międzynarodową sławę dzięki pozytywnie nastawionym do życia mieszkańcom. A wyrazili to w sposób chyba najbardziej spektakularny, pomalowali swoje domy na różnorodne kolory, które sprawiają, że miasto wibruje kolorami i pozytywną energią.

St. John’s – miasto we mgle

Skąd u mieszkańców St. John’s pojawił się pomysł na pomalowanie swych domów na różne kolory? Być może sprawcą całego zamieszania jest tutejsza mgła, która nawiedza miasto średnio przez 124 dni w roku! W takim klimacie kolor jest niezbędny, aby przeżyć. Mgła w tym mieście ma nawet swoją nazwę – Fog Devils!

Miasto przez prawie 124 dni w roku spowija mgła
Miasto przez prawie 124 dni w roku spowija mgła

St. John’s, to również największe miasto portowe w Kanadzie (prowincja Nowa Funlandia i Labrador). Pomimo mglistego charakteru, miasto znajduje się w klimacie umiarkowanym dzięki czemu zapewnia wiele atrakcji na świeżym powietrzu. Park Pippy jest jednym z największych parków miejskich w Kanadzie i oferuje swym gościom: szlaki narciarskie i turystyczne, wszechstronną faunę oraz florę. Natomiast Park Bannerman znany ze swojego wiktoriańskiego stylu zapewnia dostęp do basenu i stadionu baseballowego. Jest też miejscem, w którym organizuje się imprezy i festiwale. W mieście znajdziesz też wiele galerii i muzeów.

Kiedy odwiedzić St. John’s?

Łagodny klimat, w którym znajduje się to miasto zapewnia jego mieszkańcom ciepłe lato i łagodną zimę, dlatego każdy moment jest dobry, żeby je odwiedzić… chyba że trafisz na permanentną mgłę. Poza tym miasto tętni życiem, nie będziesz się tu nudzić, a fani hip hopu będą mogli zgłębić tutejszą scenę.

St. John’s to największe miasto portowe w Kanadzie
St. John’s to największe miasto portowe w Kanadzie

Jak się tu dostać?

W mieście znajduje się lotnisko, na które przylatują samoloty z USA, Karaibów, Londynu i Dublina. Jeśli jesteś już w Kanadzie, to możesz tu trafić z innych lotnisk lub przyjechać autokarem lub przypłynąć statkiem z niektórych miast.

Niech St. John’s stanie się punktem obowiązkowym na twojej mapie podróżniczej po Kanadzie!


Pamiętaj, aby wjechać do Kanady potrzebna Ci będzie eTA (electronic Tourist Authorization). Sprawdź jak ją uzyskać.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.