Nowy Jork – stolica świata?

New York, New York… Któż z nas nigdy nie marzył o podróży do tego niesamowitego miasta, które żyje 24 godziny na dobę? Jest coś wyjątkowego w Nowym Jorku, który wywołuje pewien rodzaj ekscytacji, niewyrażalnej radości, chociażby na samą myśl o jeździe żółtą taksówką na Manhattan czy pikniku w Central Parku! Frank Sinatra miał rację, to miasto nigdy nie idzie spać. Nocne neony rozpościerające się od Brodway’u i Siódmej Alei przez co najmniej pięć ulic, dają znać światu, że oto przed państwem rozpościera się Nowy Jork!

Yankees czy Mets, komu kibicujesz?

Nowy Jork jest unikatowy pod każdym względem. Każdy z nas jest w stanie znaleźć coś ciekawego dla siebie, chociażby dlatego iż w Nowym Jorku zawsze coś się dzieje, niezależnie od pory roku. Tutaj każdy dzień w roku dostarcza turystom milion wrażeń! Między innymi w kwietniu, rozpoczyna się baseballowe szaleństwo reprezentowane przez dwie drużyny z NYC: Yankees oraz Mets. Miasto ogarnia sportowy szał. Ulice udekorowane są barwami ulubionych drużyn, fani spotykają się w różnych barach oraz pubach, skąd wydobywają się sportowe okrzyki. W maju odbywają się liczne parady z okazji wybudowania Mostu Brooklińskiego oraz urodzin Martina Luther Kinga. Nie można również zapomnieć o najsłynniejszym maratonie nowojorskim, który ciągnie się od Staten Island, poprzez Brooklyn, Queens, Bronx, aż na Manhattan i przyciąga biegaczy z całego świata! W czerwcu organizowane są niezliczone wystawy sztuki nowoczesnej (prym wiedzie oczywiście MoMA) oraz letnie teatry Broadway’owskie na Manhattanie. Lipiec jest szczególny, z uwagi na hucznie obchodzone Święto Niepodległości, czyli wszechobecne parady oraz fajerwerki. W dniu 4 lipca Statua Wolności świeci jeszcze mocniej niż zazwyczaj. To samo dzieje się w Listopadzie, podczas ulubionego dnia dla Amerykanów czyli Święta Dziękczynienia!

Sylwester na Time Square

Zima w Nowym Jorku również może być dla ciebie niesamowitym czasem, by wyruszyć w podróż. Podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia na Rockefeller Center odbywa się magiczna ceremonia zapalenia lampek choinkowych na ogromnym drzewku, obok którego można również spróbować swoich sił w jeździe na łyżwach. Ponadto, jeśli nie masz żadnych planów na Sylwestra, to nic straconego. Na Times Square odbywa się jedna z największych imprez na świecie z udziałem najsłynniejszych gwiazd muzycznych, podczas której kulminacyjnym momentem jest tzw. ball drop, czyli opuszczenie ogromnej świecącej kuli z napisem kolejnego nadchodzącego roku. Zdecydowanie jest się czym pochwalić po powrocie do Polski, kiedy twoi przyjaciele zapytają o imprezę sylwestrową.

Być jak Wilk z Wall Street

Będąc w Nowym Jorku nie można również zapomnieć o południowej części Manhattanu, czyli historycznej dzielnicy finansowej jaką jest Wall Street! Każdy kto oglądał „Wilka z Wall Street” chociażby na chwilę powinien wsiąść w nowojorskie metro i wysiąść na stacji Broad Street. W tej części miasta znajdują się największe instytucje finansowe oraz Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych, rozpoznawalna na całym świecie. Od 8 marca 2017 zupełnie niespodziewanie na Wall Street, została postawiona rzeźba przedstawiająca małą dziewczynkę, która stawia czoło ogromnemu, szarżującemu bykowi. Rzeźba ma zwrócić uwagę na problem dyskryminacji ze względu na orientację i dyskryminację płciową w świecie korporacji oraz pokazać waleczną siłę kobiet. Od pierwszego dnia, Nowojorczycy pokochali tę rzeźbę i stała się jedną z głównych atrakcji turystycznych.

Nowy Jork z widokiem na Empire State Building

Aby zobaczyć Nowy Jork w całej majestatycznej postaci i jeden z najsłynniejszych budynków świata czyli Empire State Building, warto udać się do centrum Manhattanu na Rockefeller Centre i wyjechać na 70 piętro, skąd od rana do północy każdego dnia można podziwiać miasto. Bilety kosztują ok. 30 dolarów i na szczyt wieżowca może wyjechać każdy, bez względu na wiek. Wrażenia i zdjęcia z tego miejsca są bezcenne!

Mam nadzieję, że ten wpis choć trochę ukazał ci możliwości jakie masz w tej niesamowitej stolicy świata – Nowym Jorku. Nie zapominaj, że o wizę do USA możesz starać się samodzielnie w jednym z konsulatów amerykańskich w Polsce lub poprosić o pomoc nasze biuro. Aby sprawdzić warunki wizowe do USA zapraszam na naszą stronę – wiza do USA.

Nowy Jork zachwyca, zdecydowanie jest miastem nieporównywalnym do jakiegokolwiek innego na świecie. Warto posłuchać piosenki Sinatry i „(…) założyć te włóczęgowskie buty, które czekają by wyruszyć przez samo serce tego Nowego Jorku, Nowego Jorku”. 🙂

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.