Sezon na czerwiec, czyli pierwsze plany na urlop

Sezon na czerwiec, czyli pierwsze plany na urlop 2017

To już! Zaczynają się wakacje, a wraz z nimi gorączkowe przeglądanie ofert turystycznych, katalogów, stron internetowych… Poniżej znajdziesz niesztampowe destynacje na letni wypoczynek. Ogłaszamy wszem i wobec – Urlop 2019, czas zacząć!

Wietnam – południe kraju

Czerwiec, to najlepszy czas na podróż do południowego Wietnamu. To tu znajduje się stolica Ho Chi Minh (dawniej: Sajgon) o pięknej secesyjnej architekturze pamiętającej czasy francuskiego kolonializmu. Miasto tętni życiem 24h na dobę! Nie sposób się tu nudzić. Miasto jest punktem wypadowym do największej atrakcji południowego Wietnamu, a mianowicie delty Mekongu. Rozlewająca się na tysiące mniejszych rzek woda użyźnia pola ryżowe piętrzące się na zielonych tarasach, których widok zapiera dech w piersiach. Bardzo popularnym sposobem na zwiedzanie regionu jest więc wyprawa łodzią po rzece w dżungli. Wielu turystów chętnie wybiera zwiedzanie na motorach lub rowerach. Południowa część Wietnamu jest bardzo zróżnicowana geograficznie. Są tu nie tylko doliny rzeczne, niziny, wyżyny, ale także Góry Annamskie, a wraz z nimi przepiękny Park Narodowy Bach Ma, który po prostu trzeba zobaczyć. Jeśli lubisz spędzać czas na plaży, w Wietnamie znajduje się wiele pięknych miejscowości nad Morzem Południowochińskim. Szczególne jest na pewno miasteczko Phan Rang, gdzie znajdują się nie tylko piaszczyste plaże, ale także intrygująca swą budową świątynia Po Klon Garai.

Sprawdź – wiza do Wietnamu

Turcja, piękna destynacja na urlop 2017

Chcesz spędzić urlop na plażach nad Morzem Śródziemnym? Nie ma lepszego miejsca na czerwcowy wypad niż Turcja – jak długa i szeroka pięknych plaż na pewno nie zabraknie. Znajdują się tam resorty z samych szczytów turystycznych list przebojów, ale także mniejsze, mniej turystyczne, ale nie mniej atrakcyjne. Najbardziej popularnym resortem jest Iztuzu nad Morzem Egejskim. Plaża jest tu tłoczna, pełna rodzin z dziećmi, ale też zadbana. Żyją tutaj rzadko spotykane żółwie Karreta, które są oczkiem w głowie mieszkańców. Jeśli lubisz bardziej kameralne miejsca, świetnym wyborem jest plaża Kaputaş niedaleko miasteczka Kalkan. Zdjęcia tamtejszych lagun często trafiają na pierwszą okładkę folderów turystycznych. Z resztą nie ma się co dziwić. Taki mały raj na ziemi.

Sprawdź – wiza do Turcji

Tureckim lagunom nie można się oprzeć.
Tureckim lagunom nie można się oprzeć.

Australia – północ kraju

W czerwcu jest też doskonały sezon na zwiedzanie australijskiego Terytorium Północnego. Niektórzy uważają, że to właśnie tam można poznać prawdziwy charakter kontynentu: z jego rozległą, suchą i pełną czerwonego piachu przestrzenią oraz duchowością rdzennych zwyczajów. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką należy tu zobaczyć, to oczywiście Uluru (Ayers Rock). Ta formacja skalna o niewiarygodnym kształcie przypominającym wyrastające z ziemi obłoki, to miejsce kultu dla Aborygenów, a dla turystów obiekt westchnień i długiego czasu naświetlania fotografii. Jeszcze bardziej na północ koniecznie trzeba zobaczyć Park Narodowy Kakadu. Jest on nie tylko interesującym pomnikiem różnorodności przyrody, ale także muzeum starożytnych rysunków naskalnych. Jeśli lubisz spędzać czas na plaży, to północna część Australii ma wiele do zaoferowania w tej kwestii. Plaża Mindil niedaleko miasta Darwin słynie z najpiękniejszych zachodów słońca.

Sprawdź – wiza do Australii

Czerwiec to najlepszy czas na zwiedzanie północnej Australii.
Czerwiec to najlepszy czas na zwiedzanie północnej Australii.

Republika Południowej Afryki

Jeśli lubisz „chłodek”, który tak naprawdę bardziej przypomina ciepły, polski maj (może nie w tym roku…) niż styczniową, islandzką zimę, to czerwiec w RPA, to najlepsza pora na twój urlop. Wtedy temperatury oscylują tam pomiędzy 15 a 20 stopni. To świetny czas na wspinaczkę po Górach Stołowych niedaleko Kapsztadu. Na pewno będziesz zachwycony widokami na morze oraz rezerwatem-domem dla pingwinów afrykańskich. W cieplejsze dni możesz poleżeć na plażach Clifton na przedmieściach Kapsztadu. Będąc w RPA koniecznie musisz zwiedzić – znajdujący się na granicy z Mozambikiem – Park Narodowy Kruger – jeden z najpiękniejszych na świecie.

Sprawdź – wiza do RPA

W RPA można zobaczyć pingwiny afrykańskie.
W RPA można zobaczyć pingwiny afrykańskie.

Angola

Dla turystyki to wciąż kraj tajemnica. Trudno ją znaleźć w folderach turystycznych – a to błąd! To ogromne połacie niezamieszkanej przestrzeni, piękne wybrzeże, pozostałości architektury portugalskiej, trudna historia oraz drugi największy wodospad Afryki – Kalandula. Zainteresowani kulturą i antropologią powinni udać się do tamtejszych muzeów, zwłaszcza Museu de Antropologia w stolicy – Luandzie. Plaże dookoła miasta zachwycają białym piaskiem i błękitną wodą. Ale Angola, to nie tylko relaks nad wodą, to również imponujące góry Leba. Pamiętaj jednak, że ten kraj wciąż jest miejscem dla odważnych podróżników, którzy nie boją się miejsc poza utartymi szlakami turystycznymi.

Sprawdź – wiza do Angoli

Angola to imponujące plaże, góry i wodospady.
Angola to imponujące plaże, góry i wodospady.

Czerwiec, to również szczyt sezonu w Rosji, Białorusi, Tadżykistanie, Ugandzie, USA, w Zambii, Malawi oraz na północno-zachodniej Sri Lance.

To gdzie w tym roku spędzisz urlop?? 🙂

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.