Podróżniczy Dzień Dziecka – nasz top 10!

Podróżniczy dzień dziecka 2017 - nasz top 10!

Podróże jak z bajki nie wzięły się znikąd. Unikatowe, niezwykłe, wspaniałe cuda natury i kultury, które przeniosą was w najdalsze zakątki wyobraźni, przypomną baśnie dzieciństwa i najlepsze scenografie filmowe. Jeśli szukasz idealnego miejsca na spędzenie z dzieciakami ich święta, koniecznie zapoznaj się z moim rankingiem najbardziej bajkowych miejsc na świecie. Podróżniczy Dzień Dziecka 2017 – nasz top 10!

10. Colmar, Francja

To miasteczko ukryte pomiędzy rozległymi winnicami Alzacji, Renem a Wogezami nazywane jest Małą Wenecją. W centrum Colmaru piętrzą się tuż nad wodą średniowieczne budynki z muru pruskiego. Pełne kwiatów balkony odbijają się w tafli wody i sprawiają, że rejsy łódkami nabierają baśniowego kolorytu. Z pewnością spodoba się tu twoim dzieciom. Nie tylko ze względu na malownicze usytuowanie miasta i średniowieczną architekturę, która sprawia, że można poczuć się w samym centrum bajki o smokach, zamkach i rycerzach. Pociechom na pewno spodoba się w Muzeum Zabawek (Musee du Jouet), wycieczka objazdowa starym pociągiem po Colmar lub zabawa na łonie natury w magicznej dolinie Renu.

9. Grenlandia

Największa i najpiękniejsza wyspa świata?! Zdecydowanie tak! Jeśli nie straszny wam mróz i wszechobecny lód, koniecznie się tu wybierzcie. Rozsiane po wyspie kolorowe chatki wyglądają uroczo, a możliwość spotkania niedźwiedzia polarnego podkręca atmosferę i sprawia, że świat staje się całkiem odrealniony. Grenlandia, to zdecydowanie miejsce dla tych, którzy nie lubią tłumów i cenią sobie spokój i ciszę, a także fascynatów polarnej fauny!

Grenlandia
Grenlandia

8. Hoi An, Wietnam

To ważne dla kultury południowo-wschodniej Azji miasteczko, nie tylko wiele mówi o historii regionu, ale także przemawia do serc turystów swą urokliwą architekturą i romantycznymi uliczkami, które wieczorami tworzą niesamowitą atmosferę w świetle kolorowych latarni. Dzieci poczują się tu jak w kreskówce anime, a ty jak w dzieciństwie 😉 Hoi An to jedno z najpiękniejszych miast Azji, a na pewno Wietnamu. Znajduje się nad morzem, więc przyciąga turystów nie tylko romantycznym klimatem, ale także plażami z czystym, białym piaskiem oraz łagodnym klimatem. Będzie wam tu jak w rajskiej krainie!

Nie zapomnij przej wyjazdem zorganizować wizy!

Hoi An, Wietnam
Hoi An, Wietnam

7. Katmandu, Nepal

Stolica Nepalu to nie tylko przyjazne miejsce dla rodzin z dziećmi, ale także dla zakochanych. Wszechobecne, potężne Himalaje tworzą atmosferę nie tylko magiczną, ale także o wymiarze duchowym. Tysiące zapachów, kolorów, dźwięków, starożytnych zabytków przeniesie was tam, gdzie tylko dziecięca wyobraźnia potrafi sięgnąć. Katmandu wciąga bez pamięci. Mnogość możliwości doświadczeń sprawia, że chce się więcej. Podróże rikszą, wędrówki po Himalajach, spacery po starożytnych świątyniach, azjatyckie smaki, puste dziedzińce, zatłoczone ulice, małe chatki rodem z książek o czarodziejach, krasnoludach i Hobbitach… Jeśli chcecie, by twoje dzieci przeżyły najbardziej magiczny, ale też pełen kulturowych doświadczeń Dzień Dziecka, zabierzcie je do Nepalu. Również nieco starsze dzieci, znajdą tu coś dla siebie. Nepalczycy bowiem uwielbiają piłkę nożną, i każdy mecz, nawet ten z najgorszej ligi traktują bardzo poważnie. Więcej przeczytasz na gorilo.pl.

Katmandu, Nepal
Katmandu, Nepal

6. Wenecja, Włochy

Nikomu nie trzeba przedstawiać i nikogo nie trzeba zachęcać. To miasto, które trzeba zobaczyć chociaż raz w życiu. Miasto, które tonie! Malutkie wysepki połączone licznymi mostami i kanałami, zamiast taksówek i autobusów ludzie przemieszczają się tutaj gondolami – jeśli zamierzasz wybrać się do Włoch z dziećmi, w Wenecji na pewno nie będą się nudzić. To jedno z tych miejsc w Europie, które na maksa pobudza wyobraźnię. 🙂

Wenecja, Włochy
Wenecja, Włochy

5. Kapadocja, Turcja

Jeśli szukasz niesamowitego miejsca na magiczny Dzień Dziecka, gdzie będziecie mogli połączyć zwiedzanie z leniuchowaniem, to nie ma lepszego wyboru niż turecka Kapadocja. To jednocześnie jeden z cudów natury i kultury. To tu znajdują się dziwaczne skalne formy tufowe, które tworzą księżycowe krajobrazy. Domy wykute w skałach inspirują to tworzenia fantastycznych opowieści. Najstarsze z nich pochodzą z VIII wieku! Twoje dzieci będą nimi zachwycone.

Tu też będzie ci potrzebna wiza!

Kapadocja, Turcja
Kapadocja, Turcja

4. Las bambusowy, Kioto, Japonia

Bambus, to najważniejsza roślina we wschodniej Azji. Towarzyszy jej nimb miliona opowieści oraz setek znaczeń i symboli. W Chinach oznacza długie życie, w Indiach przyjaźń, a w Japonii jest symbolem walki ze złem. Co może znaczyć dla was? Na pewno przygodę i niesamowitą wspinaczkę pośród japońskich lasów bambusowych. Genialne miejsce na zabawę w chowanego!

Bambusowy Las, Kioto, Japonia
Bambusowy Las, Kioto, Japonia

3. Alhambra, Granada, Hiszpania

Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz spędzić cały dzień z rodziną, świetnie trafiłeś. Alhambra, to pałac i forteca jednocześnie, zbudowana w 889 roku przez sułtana pięknej Granady. Wspaniała islamska architektura, imponujące ogrody, łaźnie oraz morze stanowiły scenerię dla wielu filmów i inspirację dla niejednej bajki. Jest tu trochę jak w średniowiecznej legendzie o księżniczkach i rycerzach, trochę jak w animacji o Alladynie, a trochę jak na fotografii z najpiękniejszego ślubu. Warto wejść do pałacu z przewodnikiem, który na pewno skupi uwagę waszych dzieci niesamowitymi opowieściami. Aby odpocząć od historii, można wybrać się na plażę albo przysiąść na patio jednej z okolicznych restauracji i podziwiać piękny widok na Alhambrę. Jedno jest pewne, będziecie zachwyceni!

Alhambra, Hiszpania
Alhambra, Hiszpania

2. Sintra, Portugalia

To tu znajduje się jeden z najpiękniejszych zamków na świecie – Pałac Pena. Strzeliste, kolorowe wieże na tle egzotycznej zieleni pokrywającej wzgórza to niesamowite przeżycie dla obdarzonych bujną wyobraźnią zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zwiedzanie miejsca nie zajmuje dużo czasu: spacer po krużgankach, murach i tajemniczych komnatach to około 1,5 godziny. Ponieważ Pałac znajduje się na wzgórzu warto zrobić sobie do niego spacer – dzięki temu dzieci rozładują nieco energii. 😉 Niedaleko Pałacu Pena znajduje się również inna niesamowita budowla – średniowieczny, opustoszały Pałac Maurów, który tylko rozpali wyobraźnię waszych pociech. Nie ma tu wielu turystów, dlatego można rzeczywiście poczuć się jak w niezatłoczonej, bajkowej scenografii.

Sintra, Portugalia
Sintra, Portugalia

 

 

 

1. Wyspy Owcze

Nie ma takiego dziecka na świecie, które nie byłoby zachwycone Wyspami Owczymi. Nieskończona woda, skały wulkaniczne, malutkie domki rodem z „Władcy Pierścieni” rozsiane po całych wyspach. Tysiące owiec i baaardzo mało ludzi. Nie trudno tu uwierzyć w istnienie elfów i trolli. A do tego wszystkiego żyją tu maskonury – najpiękniejsze ptaki, które wyglądają bardziej jak z kreskówki. Wyspy Owcze narodziły się z bajki i kropka! 🙂

Wyspy Owcze
Wyspy Owcze

WSZYSTKIEGO BAŚNIOWEGO Z OKAZJI DNIA DZIECKA ŻYCZY AINA TRAVEL!

A jeśli planujesz podróż do innego baśniowego miejsca, w które chcesz zabrać swoje pociechy, sprawdź czy przed wyjazdem nie będzie potrzebna Ci wiza!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.