Wiza do Rosji – pamiętaj o rejonizacji!

Starasz się o wizę do Rosji? Składasz wniosek do konsulatu? Sprawdź gdzie, ponieważ nie wszędzie możesz to zrobić. Pamiętaj o rejonizacji!

W przypadku ubiegania się o wizę do Rosji, musimy złożyć w rosyjskim konsulacie wniosek wraz z dokumentami (zdjęcia, ubezpieczenie, zaproszenie/voucher oraz paszport), jednak nie wszędzie możesz to zrobić, ponieważ obowiązuje rejonizacja. Bardzo istotne jest miejsce wydania paszportu, od tego bowiem zależy, gdzie się udasz ze swoimi dokumentami.

Konsulat rosyjski w Polsce

1.Konsulat w Warszawie przyjmuje aplikantów, którzy posiadają paszporty z województw: mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego oraz podlaskiego.

2.Konsulat w Gdańsku przyjmuje paszporty wydane w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim oraz warmińsko-mazurskim.

3.Konsulat w Krakowie obejmuje województwa: małopolskie, śląskie, świętokrzyskie oraz podkarpackie.

4.Konsulat w Poznaniu honoruje paszporty z województw: wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego oraz opolskiego.

!UWAGA! Jest jednak odstępstwo od tej reguły. Jeśli oprócz standardowych dokumentów wymaganych do wizy do Rosji, dostarczysz również zaświadczenie o zatrudnieniu w Krakowie lub ksero dowodu osobistego z zameldowaniem w Krakowie, możesz aplikować o wizę w Krakowie.Taka możliwość istnieje tylko w przypadku Krakowa!

Voucher do Rosji

Pamiętaj o obowiązku posiadania vouchera przy wjeździe do Rosji. Voucher do Rosji jest wystawiany przez uprawnione do tego rosyjskie firmy. Dokument stanowi niezbędny element przy ubieganiu się o wizę do tego kraju. Nasza firma pomoże Ci przy jego wyrobieniu.

Miejsce wydania paszportu

Gdzie składać dokumenty?

województwo: mazowieckie, łódzkie, lubelskie, podlaskie

Konsulat w Warszawie

województwo: pomorskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko – mazurskie

Konsulat w Gdańsku

województwo: małopolskie, śląskie, świętokrzyskie, podkarpackie

Konsulat w Krakowie

województwo: wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie

Konsulat w Poznaniu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.