Republika Zielonego Przylądka znosi wizy od 2018

Flaga Republiki Zielonego Przylądka

Republika Zielonego Przylądka (Wyspy Zielonego Przylądka) znosi wizy od 2018 r. co oznacza, że ten wyjątkowo malowniczy archipelag będzie dostępny bez dodatkowych formalności. Na zmianie skorzystają turyści z paszportami Unii Europejskiej.

Aktualne wymagania wizowe do Republiki Zielonego Przylądka

Obecnie, aby dostać się na Wyspy Zielonego Przylądka trzeba było udać się do ambasady w Berlinie lub specjalnie udać się na jedno z trzech lotnisk, które te wizy wydaje. Dotychczas były to lotniska na wyspach: Sal, Santiago i São Vicente. Koszt tej wizy to koszt ok. 160 zł. Jeszcze do 1 stycznia 2018 roku, można również skorzystać z pomocy naszego biura, które pośredniczy w uzyskiwaniu wiz. Przed wyjazdem nie zapomnij również o ubezpieczeniu turystycznym do Republiki Zielonego Przylądka – możesz skorzystać przy zakupie z naszej strony: Gorilo.pl

Skąd pomysł na zniesienie wiz na Cabo Verde?

Gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi oczywiście o pieniądze. Rząd Republiki Zielonego Przylądka liczy na rozwój turystki, dlatego podjął decyzję o zniesieniu obowiązku wizowego. Co więcej, na portalu rp.pl możemy przeczytać, że narodowy przewoźnik lotniczy TACV Cabo Verde Airlines jest na skraju bankructwa. Linie maja zostać sprywatyzowane, co w efekcie powinno poprawić komunikację turystyczna na Wyspach.

Urlop na Wyspach Zielonego Przylądka to idealny wybór!

Urlop na Wyspach Zielonego Przylądka to idealny wybór. Dlaczego? Na Cabo Verde odnajdą się osoby, które nie szukają popularnych kierunków, a co za tym idzie, miejsc skalanych turystyczną masowością. Choć niektóre wyspy rozwijają się pod tym względem coraz bardziej. Zwłaszcza jeśli chodzi o wyspy takie jak Sal czy Boa Vista. Jeśli więc szukasz nietypowego kraju i chcesz poznać ten afrykański rajski zakątek to zdecyduj się na podróż do Republiki Zielonego Przylądka.

Kiedy wybrać się w podróż?

Od sierpnia do października trwa na Cabo Verde tak zwana pora deszczowa, ale zdarza się, że tygodniami może nie spaść ani kropla deszczu i będzie bardzo gorąco. Od grudnia do kwietnia wiatry przywiewają piasek z Sahary, jest to też idealny czas dla fanów surfingu. W lutym do maja można obserwować wieloryby, a od czerwca do października, żółwie.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.