E-wiza do Egiptu – już na aina.pl

Flaga Egiptu fot. pixabay

E-wiza do Egiptu. Długo wyczekiwany projekt, wreszcie jest dostępny dla obywateli Polski. W ubiegłym roku pojawiły się pierwsze wzmianki na temat wprowadzenia udogodnień dla podróżujących do tego kraju, o których informowaliśmy na naszym blogu. I wreszcie można z niego korzystać.

Jak to wyglądało do tej pory?

O wizę do Egiptu można było ubiegać się w placówkach konsularnych tego kraju jeszcze przed wylotem. Jednak bardziej popularniejsza metodą wykorzystywana przez większość podróżujących było ubieganie się o wizę już po przylocie na jednym z lotnisk. Była to metoda popularna aczkolwiek bardzo czasochłonna. Wprowadzenie e-wizy, mia właśnie rozwiązać ten problem.

E-wiza do Egiptu, czyli co się zmieniło?

O e-wizę do Egiptu można ubiegać się jeszcze przed wylotem, tak by nie tracić czasu po wylądowaniu na jednym z tamtejszych lotnisk. Co ciekawe metoda otrzymania wizy na granicy, nadal będzie dostępna. Więc zapominalscy nie odczują bardzo wprowadzonych zmian. E-wizę otrzymuje się na adres e-mail, nastepnie trzeba ja wydrukować i okazać po przylocie.

Kiedy? O e-wizę najlepiej wystąpić najpóźniej na 7 dni przed planowaną podróżą. Oczywiście lepiej zrobić to wcześniej, tak by nie czekać potem na granicy na otrzymanie wizy.

Dokumenty. Aby aplikować o turystyczną e-wizę trzeba legitymować się paszportem ważnym przez co najmniej 8 miesięcy, potrzebna będzie też rezerwacja hotelowa lub inny dokument potwierdzający turystyczny charakter podróży. W przypadku ubiegania się o e-wizy w celu odwiedzenia rodziny czy w celach służbowych, dodatkowo będą potrzebne zaproszenie lub pisemne oświadczenie z firmy.

Ile to kosztuje? Jednokrotna e-wiza do Egiptu, czyli upoważniająca do jednorazowego wjazdu do Egiptu, to koszt 25 dolarów. Natomiast za e-wizę wielokrotną trzeba już zapłacić 60 dolarów.

Gdzie ubiegać się o e-wizę?

O e-wizę możesz ubiegać się na stronie visa2egypt.gov.eg. Ale jeśli nie chcesz tworzyć tam swojego konta, nie posiadasz karty debetowej lub kredytowej (są wymagane do finalizacji zakupu), to możesz skorzystać z naszej pomocy na aina.pl/wiza-do-egiptu.

Zapraszamy!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

3 Responses

  1. Poniżej opiszę co mnie spotkało i przestrzegam wszystkich, że to jedno wielkie oszustwo i lepiej kupić wizę na lotnisku.
    Otórz wybieram się do Egiptu pod koniec stycznia i wpadłem na genialny (jak się okazało nie do końca) pomysł, że po co mam stać w kolejce na lotnisku aplikuję o wiżę elektroniczną na visa2egypt.gov.eg. Domena potwierdzała zaufanie jako strona rządowa, no więc założyłem wymagane konto, wypełniłem kwestionariusz, dołączyłem skan paszportu, tak wymagany jest skan paszportu w formacjie .jpg lub .png i zostałem przekierowany do strony, gdzie opłaciłem wniosek kartą VISA. Zaznaczam, wnioski nieopłącone są od razu odrzucane. Po 24h od finalizacji transakcji dostałem wiadomość e-mail, że płątność została zaksięgowana i rozpoczynają weryfikację wizy. Nie minęło nawet 10 minut jak dostałem odpowiedź: „Wniosek odrzucony, niezgodność danych we wniosku ze skanem paszportu”. Jednocześnie informacja, że opłata za aplikację jest nierefundowalna. Próbowałem skontaktować się z serwisem, jest tam zakłądka kontakt, nawet odpowiedzieli na zapytanie i poprosili o podanie nr wniosku. Niestety, formularz na stronie kontaktowej ma zablokowane cyfry, więc nie można wpisać numeru sprawy, a opowiedź na ich e-mail, generuje bład, że ścieżka zwwrotna do użytkowinka CustomerSupport nie istnieje. A więc generalnie straciłem 25$, niemniej CustomerSupport poinformował, że mogę ponownie złożyć wniosek zz ich strony, oczywiście wymagana opłąta 25$.

    1. Panie Wlodku, przepraszamy, że tak długo czekał Pan na odpowiedź, ale musieliśmy sprawdzić czy i my nie będziemy mieć podobnych problemów jak Pan. Otóż od stycznia udało nam się wysłać już kilka osób na e-wizie do Egiptu bez problemów. Być może faktycznie na początku program nie był dopracowany, albo coś poszło nie tak. Takie rzeczy się zdarzają. Dlatego bezpieczniej jest korzystać z pomocy takich biur jak my, zawsze możemy pomóc w takiej sytuacji. Mamy nadzieję, że następnym razem uda się Panu uzyskać e-wizę do Egiptu.

    2. Ja natomiast mam zupełnie inne doświadczenia. Wypełniałam wnioski o wizę dla 4 osób (w tym 5letniego dziecka, którego rodzicem jestem). Wszystko przebiegło pomyślnie i po 2-3 dniach od momentu dokonania zapłaty mieliśmy wizy w formacie .pdf w swoich skrzynkach mailowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.