Arabia Saudyjska – elektroniczne wizy turystyczne

Arabia Saudyjska – elektroniczne wizy turystyczne
Arabia Saudyjska – elektroniczne wizy turystyczne
Oceń ten post

Od grudnia tego roku zostaną wprowadzone elektroniczne wizy turystyczne. Będą dedykowane jedynie osobom, które udają się na imprezy sportowe lub koncerty.

Jak to było do tej pory…

Wjechać na terytorium Arabii Saudyjskiej można było jedynie w celu podjęcia pracy, podróży biznesowych i pielgrzymek. Już wcześniej pojawiały się głosy dotyczące wprowadzania wiz turystycznych, ale zostały one szybko stłumione przez konserwatywne elity religijne.

Zmiana nastąpiła z inicjatywy następcy tronu Mohameda bin Salmana, którego celem jest pomnożenie źródeł dochodów z turystyki (z 27,9 miliardów do 46,6 miliardów).

Obecnie zyski są oparte jedynie na sprzedaży ropy naftowej.

Komu będą wydawane e-wizy do Arabii Saudyjskiej?

Tuż przed rajdem Diriyah E Prix (Formuła E), który odbędzie się w Rijadzie 15 grudnia, będzie można swobodnie poruszać się po mieście przed rozpoczęciem i w trakcie imprezy. W tym momencie nie ma pewnych informacji, na ile dokładnie dni będzie wydawana wiza i jakie tereny będą dostępne dla turystów. Pojawiają się informacje, że za 14-dniową wizę będzie trzeba zapłacić 640 rialów saudyjskich (ok. 653 złotych), ale póki co nie są to potwierdzone dane.

Gdzie nie będzie można się udać?

Na pewno Mekka i Medyna – pozostaną niedostępne dla turystów. Natomiast miasta takie jak: Rijad, Mada’in Saleh czy Dżudda będą otwarte dla wszystkich podróżujących.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


NEWSLETTER

Odbierz 5% zniżki na dowolną wizę!  

Zgadzam się na otrzymywanie newslettera.

autoresponder system powered by FreshMail