Arabia Saudyjska – elektroniczne wizy turystyczne

Elektroniczne wizy do Arabii Saudyjskiej

Już wkrótce do Arabii Saudyjskiej wjedziemy na elektronicznych wizach turystycznych. Początkowo trafią w ręce osób, które udają się na imprezy sportowe lub koncerty.

Wiza do Arabii Saudyjskiej

Dotychczas wjechać na terytorium Arabii Saudyjskiej można było jedynie w celu podjęcia pracy, podróży biznesowych i pielgrzymek. Zmiana nastąpiła z inicjatywy następcy tronu Mohameda bin Salmana. Jego celem jest pomnożenie źródeł dochodów z turystyki (z 27,9 miliardów do 46,6 miliardów). Obecnie zyski Arabii Saudyjskiej pochodzą głównie ze sprzedaży ropy naftowej.

Komu będą wydawane e-wizy do Arabii Saudyjskiej?

Tuż przed rajdem Diriyah E Prix (Formuła E) w Rijadzie 15 grudnia, będzie można swobodnie poruszać się po mieście przed rozpoczęciem i w trakcie imprezy. W tym momencie nie ma pewnych informacji, na ile dokładnie dni będzie wydawana wiza i jakie tereny będą dostępne dla turystów. Pojawiają się informacje, że za 14-dniową wizę będzie trzeba zapłacić 640 rialów saudyjskich (ok. 653 złotych).

Gdzie nie będzie można się udać?

Na pewno Mekka i Medyna – pozostaną niedostępne dla turystów. Podsumowując miasta takie jak: Rijad, Mada’in Saleh czy Dżudda będą otwarte dla wszystkich podróżujących, ponieważ nie mają dla Arabów aż takiego znaczenia religijnego.

Turystyczny wjazd od Arabii Saudyjskiej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.