Kierunki podróżnicze na marzec!

Kierunki podróżnicze na marzec 2019!

Nareszcie! Mimo że mrozy nie puszczają, to zbliżający się wielkimi krokami marzec daje nadzieję na rychłą wiosnę. Jest jeszcze jedna dobra wiadomość dla niecierpliwych. W wielu krajach na świecie w marcu zaczyna się sezon na podróże, a w innych trwa w najlepsze – nie jest jeszcze za gorąco, ale na tyle ciepło, by wylegiwać się już w słońcu! Poznaj kierunki podróżnicze na marzec 2019!

Wycieczka w marcu…

Marzec to na pewno dobry miesiąc na wizytę w Afryce Północnej.

Algieria

Największy kraj Afryki, nieoczywisty turystycznie, zachwyca architekturą, piaskami pustyni, oszałamiającym wybrzeżem i gościnnością miasteczek w głębi lądu. Dla turystów najbardziej atrakcyjna jest stolica – Algier – zwana też „Białym Miastem” ze względu na kolor kamieniczek. Znajduje się tu starożytna Kasba (wpisana na listę UNESCO) – starożytna forteca-labirynt uliczek. Uwaga! Oczarowani nimi turyści łatwo się w nich gubią! Poza tym miasto urzeka licznymi ogrodami z palmami, fontannami i błękitem morza. Amatorzy przygód Indiany Jonesa będą zachwyceni Timgadem – starożytnym miastem, gdzie ze wzgórza można podziwiać pozostałości po świątyniach rzymskich bogów, łaźnie, kolumny i amfiteatr.

Sprawdź – wiza do Algierii

Egipt

Tego kierunku nie trzeba reklamować – to destynacja ponadczasowa, będąca ponad wszelkimi trendami. Wystarczy prześledzić palcem po mapie drogę Nilu, a ukażą się wszystkie atrakcje Egiptu. Bujna roślinność doliny tej gigantycznej rzeki, bezkres pustyni, starożytne budowle, o których słyszałeś co najmniej raz w życiu… No i te plaże! Dolina Królów – wywierająca niesamowite wrażenie nekropolia egipskich władców, nienaruszony grobowiec Tutenchamona, piramidy w Gizie, Sfinks (!), kolumny Memnona… można wymieniać w nieskończoność. Koniecznie musisz zobaczyć Muzeum w Luksorze i Muzeum Biblioteki Aleksandryjskiej – jednego z największych osiągnięć starożytnego świata. A wychłodzony muzealną klimatyzacją, na pewno z chęcią udasz się do jednego z nadmorskich kurortów, by wygrzać się w pełnym słońcu!

Sprawdź – wiza do Egiptu

W marcu sezon zaczyna się również w Jordanii i Azerbejdżanie.

Tu sezon jeszcze trwa…

Uzbekistan

W tym rejonie Azji, Uzbekistan to matecznik niezwykłej kultury trwającej tu już od ponad 2000 lat, spowitej tajemniczymi czasem mrocznymi historiami z Jedwabnego Szlaku. To istna forteca uzbrojona w przepiękne zabytki – najatrakcyjniejsze w Azji Środkowej. Nikt nie będzie zawiedziony wizytą w Samarkandzie, Bucharze czy Chiwie, bo nikt nie może oprzeć się widokowi przepięknych meczetów i medres zdobionych urzekającym błękitem. Interesującym miejscem jest również Nuratau – starożytne miasto Nur, które pamięta jeszcze czasy Aleksandra Wielkiego i wciąż korzysta zbudowanych przez niego wodociągów!

Kuba

Zawsze na czasie! Hawana zachwyca kolorowymi budynkami, siedzącymi na progach domów starszymi panami sprzedającymi cygara z liści bananowca i grającymi w domino, tętniącą życiem promenadą MaleconTrynidad – tu zawsze się zostaje dłużej niż się planowało. I te plaże! Zarówno wybrzeże nad Atlantykiem, jak i nad Morzem Karaibskim oferuje plażowanie życia. Piasek drobny jak mąka, woda przezroczysta, delfiny, palmy, mojito, muzyka, przy której nawet najbardziej oporna nóżka zacznie podrygiwać 😉 Przyjemności nie ma końca. Typ podróżnika-sportowcy na pewno doceni różnorakie możliwości nurkowania, a także wędrówek górskich na zachodzie wyspy.

Sprawdź – wiza na Kubę

Kenia

Jedyne takie safari na świecie. Znajdujący się niedaleko od Nairobi Park Narodowy imponuje bogactwem przyrody, zwłaszcza fauny. Możesz tu zobaczyć przede wszystkim nosorożce, lwy, hieny, gazele, żyrafy i zebry. Każde dziecko poczuje się tu jak w opowieści o „Królu Lwie”. W Kenii znajduje się wiele rezerwatów przyrody, które są domem dla różnych zwierząt. Są na przykład osobne rezerwaty dla żółwi, szympansów, słoni, itd. Jeśli natomiast marzysz o morzu i nieskończonym plażowaniu, z pewnością poczujesz się świetnie na wschodnim wybrzeżu Kenii. Krajobraz jest tu zupełnie inny niż na sawannie, ale nie mniej zachwycający. Palmy kokosowe, lazurowa woda, nadmorskie kluby… Aż chce się lata!

Sprawdź – wiza do Kenii

I co? Terminy w kalendarzu już zarezerwowane? 🙂

Źródła:
globalriskinsights.com
static.egypt.travel
touristtube.com
travelin.pl
africanmeccasafaris.com
travelstart.co.za

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.