Yunnan – południowa prowincja Chin

yunnan-aina-travel

Chiny są niezwykle bogate w obiekty turystyczne, ale przede wszystkim kuszą swoją odmiennością i autentycznością. Jedną z najpiękniejszych i wciąż nieodkrytych prowincji Chin jest Yunnan w południowej części kraju.

Nieodkryte szlaki Chin

Yunnan leży przy granicy z Birmą, Laosem i Wietnamem. Ze względu, że większość terenów jest zagospodarowana – prowincja rzadko wybierana jest na cel wakacyjnych wypraw. A szkoda, bo ten, kto jednak zdecyduje się tu przyjechać, na pewno nie rozczaruje się! Dlaczego? Ponieważ nigdy tak blisko codziennego życia chińskich rolników, nie będziesz. Co więcej, zobaczysz miejsca, w które typowy turysta raczej się nie zapędza. A jeśli uwielbiasz odkrywać nowe szlaki, to Yunnan jest dla ciebie stworzony.

Malownicze tarasy ryżowe są wizytówką nie tylko Yunnanu, ale i całych Chin
Malownicze tarasy ryżowe są wizytówką nie tylko Yunnanu, ale i całych Chin

Pola ryżowe z czasów chińskich dynastii

Jednym z najpiękniejszych widoków jaki możesz spotkać w prowincji Yunnan, jest widok na plantacje ryżu, które rozpościerają się na stokach lokalnych wzniesień. Wiele z nich zostało wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i prezentuje przykład tradycyjnego chińskiego rolnictwa. Szczególnie godne twojej uwagi są tarasy ryżowe uprawiane przez ludność Hani. Ich wyjątkowość polega na dość skomplikowanym położeniu wysoko w górach przez co tworzą unikalny i wielobarwny krajobraz. Pola ryżowe są nawadniane od listopada do marca, natomiast czas zbiorów przypada na wrzesień. Wycieczka w takie miejsce jest dość czasochłonna i wymaga przygotowania, ale gwarantuje ci niezapomniane widoki warte uwiecznienia na licznych fotografiach. Po prostu trudno się powstrzymać. 🙂

Ekstremalne atrakcje prowincji Yunnan

Poza podziwianiem pól ryżowych możesz poświęcił chwilę czasu na nieco bardziej ekstremalne rozrywki, które oferuje region Yunnan. Do najpopularniejszych należy trekking w Wąwozie Skaczącego Tygrysa, czyli w kanionie rzeki Jangcy. Wycieczkę możesz zorganizować indywidualnie lub, jeśli wolisz, z lokalnym przewodnikiem. Upewnij się także, że nie pominiesz kąpieli w najgłębszym i najczystszym jeziorze Chin – Fuxian. Dla kontrastu możesz wybrać się też do gorących źródeł An’ning, ok. 30 kilometrów od miasta Kunming.

Wąwóz Skaczącego Tygrysa, to jedna z największych atrakcji prowincji Yunnan
Wąwóz Skaczącego Tygrysa, to jedna z największych atrakcji prowincji Yunnan

Warunki wyjazdu

Pamiętaj, że jeśli chcesz odwiedzić Yunnan, potrzeba ci będzie wiza turystyczna do Chin. Oczywiście pomożemy ci we wszystkich formalnościach. Oszczędzisz czas i pieniądze. Po pierwsze dlatego, że stworzyliśmy specjalne wnioski wizowe on-line, które wypełnisz w 5 minut, a po drugie, że nie będziesz musiał przyjeżdżać do Warszawy, aby złożyć dokumenty w Warszawie. Gotową wizę odeślemy pod wskazany adres. Przed wyjazdem warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Dlaczego? Aby spokojnie odbyć wyjazd. Dokładne warunki ubezpieczenia do Chin poznasz na stronie aina.pl/ubezpieczenia.


wiza do Chin

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.