Sylwester w Polsce! Ale gdzie?

Sylwester 2014 w Polsce! Ale gdzie? fot. pixabay

Udana zabawa sylwestrowa to gwarancja pomyślności w nowym roku. W ten jedyny dzień, warto więc zadbać nie tylko o doborowe towarzystwo, ale także o miejsce, które zapewni niepowtarzalną atmosferę tego święta. A może lepiej w ogóle odrzucić wielkie sale i Sylwestra przeżyć w zgoła innej scenerii? Przedstawiamy wam trzy miejsca w Polsce, które mogą nieco urozmaicić charakter tej najważniejszej nocy w roku.

Podhale

Dla amatorów pięknych widoków i zagorzałych zwolenników narciarstwa najlepszą opcją wydaje się wyjazd w góry. Czy to Karpaty, czy Sudety cel takiego wyjazdu może być tylko jeden… dobra zabawa! Taką gwarantuje nam od lat polskie Podhale. Wielu powie, że za- tłoczone i drogie, nam wydaje się jednak najbardziej autentycznym i najlepiej skomunikowanym regionem górskim. Rano można doskonalić swoje umiejętności na stokach narciarskich, po południu udać się do jednej z wielu karczm i na własnej skórze przekonać się o lokalnej gościnności, zaś wieczorem pobawić się w rytmie prawdziwej góralskiej kapeli. Sylwester spędzony w takiej atmosferze na pewno nie zostanie zapomniany na najbliższe 365 dni!

Mazury

Tych, którzy cenią sobie spokój i w Sylwestra woleliby raczej zaszyć się w małym domku na skraju lasu, skusić może wybór Mazur lub nieco bliższych Kurpi. Są to regiony ciągle niedoceniane wśród turystów, co gwarantuje znacznie mniejszą liczbę przyjezdnych. Zwłaszcza zimą jest to idealne miejsce na zrelaksowanie się i odcięcie od bieżących problemów. W ciągu dnia można urządzić sobie spacer po pobliskich rezerwatach przyrody, natomiast nocą zamienić suknię na ciepłe skarpety i w towarzystwie najbliższej rodziny czekać na nadchodzący Nowy Rok. Tak spędzony weekend z pewnością doda nam sił na najbliższe miesiące i pozostawi miłe wspomnienia na przyszłość.

Mazury fot. pixabay
Mazury fot. pixabay

Wrocław

Osobom, które zdecydowanie stawiają na miejski zgiełk polecamy udać się do jednego z największych miast Polski, które co roku przyciąga turystów swoją bogatą ofertą imprez sylwestrowych. Mowa oczywiście o Wrocławiu. Sława tego miasta, zdecydowanie wykroczyła już poza nasz kraj i nierzadko zdarza się, że spragnieni wrażeń Niemcy lub Anglicy wybierają właśnie stolicę Dolnego Śląska, aby przeżyć niezapomnianego Sylwestra. W tym roku, na wrocławskim rynku, możemy spodziewać się kilku naprawdę dobrych koncertów, które rozgrzeją zebraną publiczność i pomogą dotrwać do północy.

Wrocław fot. pixabay
Wrocław fot. pixabay

Snucie sylwestrowych planów to piękna odskocznia od codzienności. Nieistotne jest jednak gdzie i jak będziemy się bawić, ale z kim. Warto więc zadbać, aby obok tej wymarzonej scenerii znalazło się też miejsce dla ukochanych osób.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.