Wyspy Whitsunday – kawałek raju na ziemi

Wyspy Whitsunday – kawałek raju na ziemi fot. pixabay

Jeśli marzą Ci się wielokilometrowe plaże pokryte białym piaskiem, a do tego krystalicznie czyste morze  kolorze szafiru, to nie ma na świecie lepszego miejsca niż australijski archipelag Whitsunday na północno-wschodnim wybrzeżu kontynentu. Jest to prawdziwa namiastka raju, dla której zdecydowanie warto stracić głowę.

Wakacje w Australii

Archipelag Whitsunday, czyli 74 wyspy na wybrzeżu Queensland, uznany został przez prestiżowe wydawnictwo Lonely Planet za najpiękniejsze miejsce na ziemi, do którego co roku ściągają turyści z całego świata. Kuszeni są oni przede wszystkim olśniewającym krajobrazem rodem  bajki. Pokryte bielusieńkim piaskiem plaże ciągną się na odległość 7 kilometrów, a kolor morskiej wody detronizuje nawet Lazurowe Wybrzeże. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest możliwość nieograniczonego nurkowania, tak w dzień, jak i w nocy. Wyspy umiejscowione są bowiem na Wielkiej Rafie Koralowej, czyli w jednym z najpiękniejszych miejsc świata. Dla tych, którzy wybiorą bardziej klasyczną formę wypoczynku, polecamy rejsy statkami, lub mniejszymi łodziami, po otwartych wodach. Podziwiać można nie tylko australijską faunę, ale także, jedyne w swoim rodzaju, morskie krowy, gatunek zagrożony już wyginięciem.

Pokryte bielusieńkim piaskiem plaże ciągną się na odległość 7 kilometrów fot. pixabay
Pokryte bielusieńkim piaskiem plaże ciągną się na odległość 7 kilometrów fot. pixabay

Jeśli skusiła Cię wizja wakacji w „raju”, to warto zapoznać się z przepisami wizowymi obowiązującymi w Australii. Możesz ubiegać się o opcję 90-dniową lub całoroczną. W obu przypadkach jest to wiza wielokrotnego wjazdu i obwiązuje przez rok od daty wydania. Ceny zaczynają się od niecałych 100 złotych za osobę. Pomoc w ubieganiu się o wizę do Australii oferuje biuro Aina Travel.

Archipelag Whitsunday, Australia
Archipelag Whitsunday, Australia fot. touristmaker.com

Ze względu na ogromną popularność tego miejsca wśród turystów, ceny hoteli zaczynają się od 1000 zł/pokój. Pamiętaj jednak, że jest to zakwaterowanie w bardzo wysokim standardzie  w miejscu, które tak naprawdę jest warte każdych pieniędzy. Bilety lotnicze z Warszawy do Australii można nabyć już od 3000 złotych.

Bilety lotnicze do Australii można nabyć tutaj: AinaLoty


Źródła:
podroze.onet.pl
placestoseeinyourlifetime.com
aina.pl

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.