10 hitów turystycznych, które koniecznie musisz zobaczyć! cz. 1

10 hitów turystycznych na 2015 rok, które koniecznie musisz zobaczyć! cz. 1 fot. pixabay

Początek roku to zawsze czas snucia wielkich planów i szukania sposobów na realizację najskrytszych marzeń, głównie tych podróżniczych. Są takie miejsca na świecie, których nie możesz ominąć. Prezentujemy listę 10 najgorętszych hitów turystycznych nadchodzącego roku.

1. Czechy

Nie oddalając się zbytnio od Polski trafimy do osławionej czeskiej Pragi. Miasto Hrabla i Kafki, perła średniowiecznej architektury i raj dla tych, którzy nie boją się dobrze zjeść. Ten południowy sąsiad od lat przyciąga turystów z Polski co przekłada się na rosnącą sympatię do naszych braci Czechów. Szczególni chyba upodobaliśmy sobie ich opanowanie i ironiczne poczucie humoru, którego nie boją się oni stosować w życiu. Sama Praga jest architektonicznym majstersztykiem! Cała starówka wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a atrakcji takich jak Katedra św. Wita, Złota Uliczka, most Karola czy Zamek Wyszehradzki nie trzeba przedstawiać żadnemu turyście. Ciekawą opcją wydaje się skorzystanie z darmowego oprowadzania po czeskiej stolicy, kiedy to z licencjonowanym przewodnikiem możesz zagłębić się w niuanse praskiej historii i spojrzeć na to miasto od zupełnie innej strony.

2. Anglia

Anglia to często pomijany cel wyjazdów turystycznych dłuższych niż kilka dni. Wtedy zazwyczaj trafia się do Londynu i na podstawie jego multikulturowego charakteru wyrabia się opinię o całym kraju. Rzadko kiedy mówi się jednak o rzymskich korzeniach cywilizacji brytyjskiej i o panowaniu na tych terenach cesarzy z południa. Pośród brytyjskiego gwaru i różnorodności uchowało się miasto, które zadziwia każdego przybysza. Jest to leżące w okolicach Bristolu, Bath, i jak sama nazwa wskazuje króluje tam woda! Miejsce to wybrane zostało jeszcze przez rzymian, którzy odkryli tam źródła gorącej wody. Powstała osada z czasem ewoluowała do jednego z największych uzdrowisk brytyjskiej arystokracji. Ta wielowiekowa historia ma swoje odzwierciedlenie w zabudowie. Można tam spotkać zarówno fragmenty rzymskich murów, jak i zachwycające dzieła europejskiego baroku, czy klasycyzmu. Również Bath oferuje swoim turystom darmowe oprowadzanie po mieście, w którym uczestniczy coraz więcej chętnych.

Podróż do Bristolu i z powrotem kosztuje około 500 złotych. Sprawdź nasze połączenia lotnicze.

Bath - rzymskie miasto w Anglii fot. pixabay
Bath – rzymskie miasto w Anglii fot. pixabay
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.