Malediwy – rajskie wyspy

Malediwy – rajskie wyspy fot. pixabay

Malediwy leżą na Oceanie Indyjskim. To prawdziwy raj na Ziemi. Lazurowa woda, intensywnie zielona przyroda i biały piasek są gwarantem udanych wakacji pełnych spokoju i słońca.

Malediwy wakacje – zaplanuj je sam!

Popularne Malediwy to archipelag, którego większość stanowi niemal 1200 wysp. Tylko część z nich jest zamieszkana i przystosowana do życia. Całość ulokowana jest na Oceanie Indyjskim, w odległości około 500 kilometrów od najbliższego lądu, co wpływa na atmosferę tego miejsca. Malediwy bowiem, to przede wszystkim miejsce relaksu z obezwładniającą swoim pięknem naturą. Ze względu na swoją małą powierzchnię i niewielką liczbę mieszkańców Malediwy są rajem podróżniczym dla złaknionych słońca turystów. Bezchmurne niebo i wysokie temperatury utrzymują się tam przez większą część roku, na czym oczywiście korzysta lokalna baza turystyczna. Aby utrzymać atmosferę spokoju, większość bazy noclegowej to tradycyjne domki na balach ulokowane nad samym morzem w takiej odległości od siebie, aby nikt nie czuł się skrępowany. Dzięki temu pomysłowi możesz poczuć się jak w prawdziwie egzotycznym kraju.

Malediwy – co robić?

Podróż na Malediwy to także ciekawe przeżycie pod względem kulturowym. Mieszkańcy niemal w całości wyznają islam i szczycą się zwyczajami zupełnie innymi od tych, znanych nam w Europie. Warto spróbować lokalnej kuchni, bazującej na owocach morza lub wybrać się na wycieczkę oryginalną malediwską łodzią, czyli najpopularniejszym tam środkiem transportu. Ponieważ jednak Malediwy położone są jedynie 2 metry ponad poziomem morza to już od kilku lat wyspom grozi zatonięcie na skutek podnoszącego się poziomu wód na świecie. Warto zatem czym prędzej zaplanować swój urlop na tych rajskim skrawku Ziemi.

Tradycyjne domki na balach fot. pixabay
Tradycyjne domki na balach fot. pixabay

Malediwy – mekka miłośników sportu

Malediwy to prawdziwa mekka dla miłośników sportów wodnych. Istnieją tam idealne warunki zarówno do nurkowania, jak i pływania na różnego rodzaju sprzęcie. Wszystko oczywiście możesz wypożyczyć na miejscu więc nawet bez odpowiedniego przeszkolenia w Polsce dasz radę opanować podstawy tych sportów na miejscu. Najdogodniejszym terminem na wycieczkę będzie okres pomiędzy grudniem, a kwietniem, kiedy panuje tam pora sucha, a słońce przyjemnie opala ciała. Najłatwiej można dostać się tam z Wielkiej Brytanii choć w sezonie także wiele innych krajów oferuje atrakcyjne połączenia lotnicze.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin