Jezioro Wanaka, czyli dlaczego warto pojechać do Nowej Zelandii!

Jezioro Wanaka, czyli dlaczego warto pojechać do Nowej Zelandii! fot. pixabay

Wyjazd do dalekiej Nowej Zelandii jest marzeniem wielu podróżników. Trudno się dziwić, bowiem miejsce to uchodzi za jedno z najlepiej zachowanych i nienaruszonych zakątków na ziemi. Dodatkowo poraża oszałamiającą przyrodą do podziwiania na każdym kroku. Dziś prezentujemy Jezioro Wanaka, atrakcję południowej części kraju.

Wycieczka do Nowej Zelandii – Jezioro Wanaka

Położona na Pacyfiku Nowa Zelandia to wyspa, którą Europejczycy zaczęli stopniowo zasiedlać około 400 lat temu. Początkowo zamieszkiwała ją jednak rdzenna ludność – Maorysi. Odznaczali się wyjątkową walecznością i zasłynęła z malunków na ciele, kultywowanych w niektórych częściach wyspy do dziś. Wraz z włączeniem nowej Zelandii do Imperium Brytyjskiego rozpoczęła się masowa emigracja szukających zarobku Anglików, czy Irlandczyków, którzy spychali Maorysów coraz bardziej w głąb wyspy. Jedną z najdłużej istniejących ostoi kultury maoryskiej była południowa część Nowej Zelandii, w okolicach jeziora Wanaka, po maorysku zwanego Oanaka. Jako pierwszy dotarł tam podobno podróżnik Nathaniel Chalmers, eksplorujący wyspę w połowie XIX wieku. Jego oczom ukazał się wówczas ogromnych rozmiarów zbiornik wodny (jest to 4. , pod względem wielkości jezioro w Nowej Zelandii) otoczony górami, z których rozciąga się widok na bezkresne równiny. Takie odkrycie nie mogło pozostać niespożytkowane, więc w szybkim czasie jezioro Wanaka i jego okolice stały się ulubionym miejscem wypoczynku dla mieszkańców południa.

"<yoastmark

Jezioro Wanaka – wymarzony kurort

Dziś to miejsce, to przede wszystkim weekendowy kurort dający nieograniczone możliwości zabawy i obcowania z naturą w jednym. Wielu Nowozelandczyków posiada tam swoje domki letniskowe i chętnie wyjeżdża za miasto, aby zrelaksować się wśród piękna przyrody. Szeroko rozbudowana infrastruktura wokół jeziora Wanaka pozwala nie tylko na tradycyjne kąpiele, czy rejsy łodziami, ale daje też możliwość wypożyczenia skuterów, nart wodnych, a i miłośnicy wędkarstwa nie będą się tam z pewnością nudzić. Dla urozmaicenia można wybrać się także na wędrówkę szlakami górskimi i podziwiać ogrom jeziora Wanaka z wysokości.

Do Nowej Zelandii można dostać się z Europy samolotem, a koszt biletu w dwie strony to około 7000 złotych. Sprawdź loty TUTAJ. Udając się na wyjazd nie dłuższy niż 3 miesiące nie ma konieczności ubiegania się o wizę turystyczną. Wszystkie szczegóły dotyczące lotów, przepisów wizowych oraz przykładowe hotele znajdziesz na stronie biura Aina travel/hotele.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.