Pagan – największa atrakcja Birmy

Mniejsze świątynie w Paganie fot. pixabay

O birmańskim mieście Pagan można przeczytać w każdym przewodniku i usłyszeć od każdego podróżnika. Jest to jedna z największych i najlepiej zachowanych atrakcji kraju, która swoimi początkami sięga IX wieku n.e.

Wycieczka do Birmy – Pagan

Pagan w języku lokalnym oznaczało „miażdżące wrogów”. Faktycznie, to z czym mogli spotkać się ówcześni przybysze stanowiło obiekt z pogranicza jawy i snu. Teren o powierzchni ponad 100 tysięcy metrów kwadratowych pokryty jest przez zabytki. O najwyższej wartości, nie tylko dla Birmańczyków, ale i wszystkich miłośników wschodu. Przeszło 900 świątyń, 400 klasztorów i 2000 zabudowań o innym charakterze, a to wszystko powstałe blisko 1000 lat temu. Taki widok musi przyprawiać o szybsze bicie serca. Swój rozkwit Pagan przeżył pomiędzy X, a XIII wiekiem, kiedy zamieszkiwały go pierwsze birmańskie ludy. Samo miasto stanowiło swoistą stolicę regionu. Budowane na potęgę świątynie i inne zabudowania religijne zachowały się w świetnym stanie do dziś, ciesząc oko podróżnych z całego świata.

Mniejsze świątynie w Paganie fot. pixabay
Mniejsze świątynie w Paganie fot. pixabay

Pagan – najpiękniejsze miejsca

Wybierając się do Paganu koniecznie poświęć chwilę uwagi najważniejszym świątyniom tego starożytnego miasta: Gawdawpalin – najbardziej elegancka, Ananda – najpiękniejsza, Dhammayangyi – największa oraz Thatbyinyu – najwyższa. Dobrym pomysłem będzie także powolny spacer po tym rozległym terenie, jako najlepszy sposób na podziwianie piękna okolicy. Możesz skorzystać także z bardziej nowoczesnych form zwiedzania i, na przykład, udać się na poranny lot balonem nad świątyniami Pagan, w promieniach wschodzącego słońca.

Do Birmy możesz dostać się samolotem z Warszawy, lub wykorzystać jedno z połączeń z pobliskiej Tajlandii. Ta pierwsza propozycja to koszt około 4000 złotych za loty w dwie strony. W niektórych miesiącach koszt lotu spada do ok. 2000 złotych w dwie strony. Wszystkie szczegóły dostępne są w wyszukiwarce na stronie biura Aina Travel.

Pod adresem aina.pl znajdziesz także wszystkie niezbędne informacje dotyczące wizy do Birmy, która jest konieczna do uzyskania dla osób podróżujących z Polski. Jej cena to około 300 złotych.


Źródła:

placestoseeinyourlifetime.com/

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.