Atrakcje wyspy Fidżi – Natadola Beach

Nurkowanie na Fidżi fot. pixabay

Szukając miejsca na swoje pierwsze egzotyczne wakacje, wiele osób decyduje się na pobyt na odległej wyspie Fidżi. Co kusi podróżnych? Białe plaże, turkusowa woda i słońce przez 365 dni w roku..tyle chyba wystarczy, aby przeżyć rajskie wakacje na jednej z najsłynniejszych plaż – Natadola Beach.

Natadola Beach fot. pixabay
Natadola Beach fot. pixabay

Wakacje na Fidżi – co musisz wiedzieć

Fidżi to niewielkie państwo wyspiarskie położone na Pacyfiku, w pół drogi między Nową Zelandią, a Hawajami. Choć ilość wysp sięga około 500 to jedynie 100 z nich jest na stałe zamieszkałych, co czyni z tego kraju idealne miejsce do błogiego odpoczynku i relaksu. Najważniejsze atrakcje turystyczne tego miejsca to zdecydowanie plaże i błękitna, przezroczysta niemal woda, która w sezonie jest chętnie okupowana przez turystów ze wszystkich stron świata. Wybrzeże Fidżi to bowiem idealne miejsce do uprawiania wszelkich sportów wodnych, jak i zażywania kąpieli słonecznych. Dla tych, którzy chcieliby jednak zakosztować nieco kultury, wartymi odwiedzenia miejscami są: dziki ogród zwany Ogrodem Śpiących Gigantów, muzeum w stolicy kraju – Suvie oraz pozostałości po kolonizujących wyspę Brytyjczykach.

Nurkowanie na Fidżi fot. pixabay
Nurkowanie na Fidżi fot. pixabay

Najpiękniejsze miejsca na Fidżi

Do najpiękniejszych plaż kraju należą te położone na zachodnim wybrzeżu wyspy. Są niezwykle szerokie, czyste i otoczone zapierającą dech w piersiach przyrodą. Szczególnie godnym polecenia miejscem jest Natodala Beach, a to ze względu na jej niepowtarzalny urok. Sprawdzi się ona zarówno wśród osób szukających spokoju i wytchnienia na leżaku, jak i wśród miłośników aktywnego spędzania czasu. Możesz skorzystać z bogatej oferty nadmorskich wypożyczalni i skusić się, na przykład na nurkowanie, wyprawę kajakiem, czy rejs motorówką. W każdym z tych przypadków z pewnością nie zawiedziesz swoich oczekiwań, co do widoków, jak i atmosfery.

Fidżi to prawdziwie słoneczna wyspa, na którą dobrze wybrać się właściwie o każdej porze roku. Szczególnie oblegane są terminy od marca do października, a to ze względu na mniejszą wilgotność powietrza w tym okresie. Z drugiej jednak strony, ceny są wówczas nieco wyższe, a więc przed wyjazdem warto uwzględnić to w swoim podróżniczym budżecie. Loty na Fidżi z Polski wymagają niestety kilku przesiadek, np.: w Rzymie, Paryżu, czy Stambule. Polacy nie potrzebują także specjalnych wiz turystycznych, o ile ich pobyt nie będzie dłuższy niż 4 miesiące. Do paszportu wbijana jest stosowna pieczątka na lotnisku lokalnym.


Źródła:

oceania.stosunki.pl

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.