Zanzibar – rajskie wakacje w Afryce

Zanzibar fot. pixabay

Jeśli chcesz spędzić urlop rodem z bajki – nie ma chyba lepszego miejsca na świecie niż Zanzibar. Ta niewielka wyspa spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających podróżników i pozostawi wspomnienia na wiele długich lat.

Wakacje Zanzibar – wszystko co musisz wiedzieć

Zanzibar to wyspa położona na Oceanie Indyjskim, która politycznie należy do Tanzanii – państwa we wschodniej Afryce. Choć liczy sobie ona jedynie 90 km długości i 30 km szerokości to obecna była w światowej historii już od wczesnego średniowiecza. Stanowiła ważny punk w podbojach Persów, Arabów, a później Brytyjczyków. Przez Zanzibar przebiegał również korzenny szlak handlowy z Europy do Azji Wschodniej. W ten sposób wyspa ta została dość wcześnie zasiedlona. Dziś wpływy kolonizatorów na wyspę są bardzo widoczne. Niezwykle interesującym miejscem jest stolica, Stone Town, gdzie mieszają się ze sobą zabudowania staroarabskie, europejskie i lokalne. Była ona też świadkiem najkrótszej wojny w historii świata – trwającej zaledwie 38 minut walki między mieszkańcami, a Anglikami.

Typowe zabudowania Zanzibaru fot. pixabay
Typowe zabudowania Zanzibaru fot. pixabay

Najpiękniejsze plaże Zanzibaru

Zanzibar słynie jednak ze swoich magicznie czystych i białych plaż. Najpiękniejsze znajdują się na północnym i wschodnim wybrzeżu, a piasek jest tam tak drobny, że swoją konsystencją przywodzi na myśl cukier puder! Do tego należy dołączyć wody Oceanu Indyjskiego oraz egzotyczną zieleń i już rysują się przed Tobą idealnie spędzone wakacje. Miejscami najchętniej odwiedzanymi przez turystów są wioski Nungwi, Kendwa i Matemwe. Wszystkie trzy zachowały tradycyjny wygląd, a przy tym szczycą się dobrze zorganizowaną infrastrukturą turystyczną. Miej jednak w pamięci, że Zanzibar to wyspa, na której dominuje islam i to w jednej z najbardziej konserwatywnych form. Chcąc zatem odwiedzać świątynie, albo po prostu czuć się swobodnie i uszanować lokalne zwyczaje dobrze mieć ze sobą zawsze nieco dłuższe spodenki i koszulki z rękawami. Mieszkańcy są wprawdzie przyzwyczajeni do turystów z Europy, czy Ameryki, ale pamiętaj, że zawsze lepiej jest dostosować się do kultury odwiedzanego kraju.

Zanzibar fot. pixabay
Zanzibar fot. pixabay

Wiza na Zanzibar

Udający się na Zanzibar Polacy objęci są takimi samymi przepisami wizowymi, jakie obowiązują w Tanzanii. 90-dniowa wiza turystyczna pozwala na swobodne poruszanie się po części kontynentalnej, jak i wyspach i przyznawana jest po uprzednim złożeniu wniosku do odpowiedniej placówki dyplomatycznej. Chcąc zaoszczędzić czas, możesz skorzystać tutaj z pomocy biura Aina Travel, które specjalizuje się w pośrednictwie wizowym. Na stronie www.aina.pl/Tanzania znajdziesz wszystkie informacje dotyczące dokumentów niezbędnych do złożenia stosownego wniosku. Możesz również dokonać tam zakupu biletów lotniczych, których ceny sięgają około 3000 zł za podróż w dwie strony: LOTY


Źródła:

AinaTravel/wizadoTanzanii

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.