Przylądek Flattery – atrakcja zachodniego wybrzeża USA

Przylądek Flattery fot. pixabay

Stany Zjednoczone, to kraj tak duży i różnorodny, że jego rzetelne zwiedzenie spokojnie zajęłoby kilka lat. Oprócz atrakcji tak oczywistych jak Nowy Jork, Kalifornia, czy Miami, są i miejsca mniej popularne, ale urzekające swoją autentycznością. Taki właśnie jest Przylądek Flattery na zachodnim wybrzeżu Ameryki.

Wakacje w USA – poznaj przylądek Flattery

Przylądek Flattery to najdalej na zachód wysunięty punkt USA, położony w stanie Waszyngton, tuż przy amerykańsko-kanadyjskiej granicy. Choć północne części kraju nie są tak licznie odwiedzane, co słoneczne i „radosne” południe to warto rozważyć kilkutygodniową wycieczkę po tych rejonach Ameryki. Jest to bowiem zupełnie inna, niemniej atrakcyjna, część Stanów, w której dominuje przyroda, ze sprytnie wkomponowanymi w nią wytworami człowieka. Przylądek Flattery położony jest na terenie Rezerwatu Makah, plemienia indiańskiego zamieszkującego niegdyś te tereny, i stanowi największa naturalną atrakcję tego stanu. W jego pobliżu wody Oceanu Spokojnego oraz Juan de Fuca łączą się ze sobą tworząc prawie 150 kilometrowy wodny przesmyk.

Przylądek Flattery fot. pixabay
Przylądek Flattery fot. pixabay

Przylądek Flattery – historia

Jako pierwszy dotarł na te tereny słynny żeglarz i odkrywca James Cook, około roku 1778. To on nadał nazwę dzisiejszemu przylądkowi, która w niezmienionej formie przetrwała do naszych czasów. Podobno kiedy Cook ujrzał z pokładu swojego statku ten wodny przesmyk miał powiedzieć, że stał się on pochlebstwem jego nadziei i pragnień dotarcia do północnego portu. Tak właśnie nieznany dotąd punkt na mapie został mianowany przylądkiem Flattery (ang. pochlebiać). Współcześnie jest to miejsce ogromnie popularne wśród mieszkańców i turystów odwiedzających stan Waszyngton. Na sam skraj przylądka prowadzi bardzo dobrze zorganizowany i poprowadzony szlak pieszy, a więc Flattery stało się naturalnym miejscem do spacerów lub krótkich wypadów z namiotem. Nieopodal znajduje się także latarnia morska z połowy XIX wieku, która jedynie dopełnia malowniczego krajobrazu okolicy. Po drugiej stronie odnajdziesz niezwykle ciekawe skały zwane Fuca Pillar. Są to osadzone w wodzie, niemal kwadratowe bloki, o które nieustannie rozbijają się oceaniczne fale.

Planując podróż do USA pamiętaj o konieczności posiadania wizy turystycznej, która obywatelom Polski wydawana jest na okres 10 lat. Proces ubiegania się o nią jest nieco czasochłonny, dlatego warto rozważyć w tym przypadku pośrednictwo biura Aina Travel. Na stronie wiza do USA złożysz wniosek on-line, a my umówimy Cię na spotkanie w placówce dyplomatycznej i pomożemy Ci przygotować się merytorycznie na rozmowę z konsulem. Dzięki wyszukiwarce lotów będziesz także mógł znaleźć najkorzystniejsze połączenie do Stanów. Ceny takich lotów zaczynają się od 3000 złotych w dwie strony: TUTAJ.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.