Przylądek Flattery – atrakcja zachodniego wybrzeża USA

Przylądek Flattery – atrakcja zachodniego wybrzeża USA
Przylądek Flattery – atrakcja zachodniego wybrzeża USA
Oceń ten post

Stany Zjednoczone, to kraj tak duży i różnorodny, że jego rzetelne zwiedzenie spokojnie zajęłoby kilka lat. Oprócz atrakcji tak oczywistych jak Nowy Jork, Kalifornia, czy Miami, są i miejsca mniej popularne, ale urzekające swoją autentycznością. Taki właśnie jest Przylądek Flattery na zachodnim wybrzeżu Ameryki.

Przylądek Flattery to najdalej na zachód wysunięty punkt USA, położony w stanie Waszyngton, tuż przy amerykańsko – kanadyjskiej granicy. Choć północne części kraju nie są tak licznie odwiedzane, co słoneczne i “radosne” południe to warto rozważyć kilkutygodniową wycieczkę po tych rejonach Ameryki. Jest to bowiem zupełnie inna, niemniej atrakcyjna, część Stanów, w której dominuje przyroda, ze sprytnie wkomponowanymi w nią wytworami człowieka. Przylądek Flattery położony jest na terenie Rezerwatu Makah, plemienia indiańskiego zamieszkującego niegdyś te tereny, i stanowi największa naturalną atrakcję tego stanu. W jego pobliżu wody Oceanu Spokojnego oraz Juan de Fuca łączą się ze sobą tworząc prawie 150 kilometrowy wodny przesmyk.

Przylądek Flattery fot. pixabay
Przylądek Flattery fot. pixabay

Jako pierwszy dotarł na te tereny słynny żeglarz i odkrywca James Cook, około roku 1778. To on nadał nazwę dzisiejszemu przylądkowi, która w niezmienionej formie przetrwała do naszych czasów. Podobno kiedy Cook ujrzał z pokładu swojego statku ten wodny przesmyk miał powiedzieć, że stał się on pochlebstwem jego nadziei i pragnień dotarcia do północnego portu. Tak właśnie nieznany dotąd punkt na mapie został mianowany przylądkiem Flattery (ang. pochlebiać). Współcześnie jest to miejsce ogromnie popularne wśród mieszkańców i turystów odwiedzających stan Waszyngton. Na sam skraj przylądka prowadzi bardzo dobrze zorganizowany i poprowadzony szlak pieszy, a więc Flattery stało się naturalnym miejscem do spacerów lub krótkich wypadów z namiotem. Nieopodal znajduje się także latarnia morska z połowy XIX wieku, która jedynie dopełnia malowniczego krajobrazu okolicy. Po drugiej stronie odnajdziesz niezwykle ciekawe skały zwane Fuca Pillar. Są to osadzone w wodzie, niemal kwadratowe bloki, o które nieustannie rozbijają się oceaniczne fale.

Planując podróż do USA pamiętaj o konieczności posiadania wizy turystycznej, która obywatelom Polski wydawana jest na okres 10 lat. Proces ubiegania się o nią jest nieco czasochłonny, dlatego warto rozważyć w tym przypadku pośrednictwo biura Aina Travel. Na stronie wiza do USA złożysz wniosek on-line, a my umówimy Cię na spotkanie w placówce dyplomatycznej i pomożemy Ci przygotować się merytorycznie na rozmowę z konsulem. Dzięki wyszukiwarce lotów będziesz także mógł znaleźć najkorzystniejsze połączenie do Stanów. Ceny takich lotów zaczynają się od 3000 złotych w dwie strony: TUTAJ.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


NEWSLETTER

Odbierz 5% zniżki na dowolną wizę!  

Zgadzam się na otrzymywanie newslettera.

autoresponder system powered by FreshMail