Bali – indonezyjska wyspa bogów

Bali fot. pixabay

ZWyjazd do dalekiej i egzotycznej Indonezji to świetny pomysł na spędzenie niestandardowych wakacji w prawdziwie rajskim miejscu. Z archipelagu liczącego ponad 17 tysięcy mniejszych i większych wysp, my zabieramy Cię dzisiaj na Bali – oazę spokoju i relaksu.

Wakacje na Bali – podróż do Indonezji

Wyspa zajmuje łącznie powierzchnię około 11 tysięcy kilometrów. W Bali, możesz zaplanować udany i ekonomiczny wyjazd, jak i bardzo luksusowy wypoczynek w lokalnych kurortach. Wszystko po to, aby każdy turysta odwiedzający tę wyspę znalazł coś dla siebie i nie żałował swojej decyzji o przyjeździe. Z resztą trudno byłoby na cokolwiek narzekać, skoro pogoda, ludzie, krajobrazy, zabytki, jedzenie – są po prostu idealne.

Piaszczyste plaże Bali fot. pixabay
Piaszczyste plaże Bali fot. pixabay

Bali – religia

Ogromnie ważną rolę Balijczycy przypisują religii i wszelkim praktykom medytacji i wyciszenia. Na każdym niemal kroku można spotkać tam małe woreczki z darami dla bogów, w których poświęca się jedzenie, wyroby artystyczne oraz rozmaite przedmioty użytku codziennego. Wszystko po to, aby zaskarbić sobie przychylność i prosić o ich wstawiennictwo i pomoc. Choć balijska wersja hinduizmu różni się znacznie od indyjskiej, to w obu przypadkach duży nacisk kładzie się na medytację i praktyki własnego ciała. Z tego względu Bali to szalenie popularne miejsce wśród joginów czy ludzi szukających duchowego ukojenia.  Znajdują się tu specjalne ośrodki odnowy, gdzie oprócz ćwiczeń można skorzystać z masaży lub zdrowej diety, a wszystko to okraszone widokiem na błękitne morze, albo soczyście zielone wzgórza. Ci, którzy chcieliby jednak odpoczywać bardziej tradycyjnie, nie muszą rezygnować z wyjazdu na Bali. Bielusieńkie plaże i egzotyczna roślinność dopełnią tylko kwintesencji udanego urlopu, na którym możesz spokojnie i beztrosko leniuchować.

Bali fot. pixabay
Bali fot. pixabay

Bali – atrakcje

Jeśli podczas wakacji lubisz nie tylko leżeć, ale i zwiedzać, to pod tym względem nie będziesz na Bali rozczarowany. Do najważniejszych atrakcji wyspy należą świątynie rozsiane właściwie po każdym zakątku Bali. Zgodnie z zasadą, że każda wioska powinna wybudować przynajmniej trzy takie budynki. Do najchętniej odwiedzanych miejsc należą Pura Luhur Uluwatu, czy Tanah Lot. Dla Balijczyków najważniejszą świątynią jest Besakih na wzgórzach góry Agung. Dla poszukiwaczy skarbów przyrodniczych nie lada gratką będzie wyprawa na półwysep Bukit, gdzie skaliste i malownicze wybrzeże otoczone jest przez wody Oceanu Indyjskiego. Koniecznie musisz też zobaczyć lokalne wodospady i wulkany, które tworzą tę niepowtarzalną atmosferę wyspy i nadają jej nieco dziki charakter.

Chcąc spędzić swój urlop na Bali najlepiej będzie dostać się tam samolotem. Z Polski nie ma bezpośrednich połączeń z Indonezją, w związku z czym podróż jest nieco długa i męcząca. Mimo wszystko zdecydowanie warto poświęcić tych kilka dodatkowych godzin. Ceny biletów rozpoczynają się już od 2000 tysięcy złotych, a wszystkie szczegóły połączeń znajdziesz: TUTAJ. Na stronie biura Aina Travel możesz także aplikować o wizę do Indonezji, która występuje w wielu różnych wariantach, w zależności od czasu i charakteru twojej podróży.


Źródła:

Aina Wiza do Indonezji

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.