Zamki jak z bajki cz.1 – czyli pomysł na prezent na Dzień Dziecka

Hearst Castle, San Simeon, California, USA fot. pixabay

Jeśli wciąż zastanawiasz się jaki prezent zrobić swojemu dziecku na Dzień Dziecka 2015, to nietypowym pomysłem będzie zabranie go w wyjątkowe miejsce. A takim miejscem może być zamek jak z bajki! Czyż nie każda mała dziewczynka marzy o tym, by zostać księżniczką, a mały chłopiec, dzielnym rycerzem? Poniżej przedstawiamy pierwszą część naszych zamkowych propozycji, które zrobią wrażenie na Twoim dziecku i na Tobie.

Ghardaïa, Algieria

W Algierii odkryjecie egzotyczny pałac Ghardaïa, który znajduje się w mieście o tej samej nazwie. Pałac swoją architekturą i kolorystyką będzie dzieciom przywodził na myśl jedną z bajek Disneya Alladyn. Natomiast dorośli docenią historię miasta, które od ponad tysiąca lat w nienaruszonym niemal stanie przetrwało do naszych czasów. Pałac stanowi świetnie zachowany przykład budownictwa berberskiego, typowego na tym terenie, a o jego unikalności może świadczyć wpisanie go na listę dziedzictwa UNESCO. Pamiętaj, że udając się do Algierii musisz posiadać odpowiednią wizę, w wyrobieniu której możesz skorzystać z pomocy biura Aina Travel.

Ghardaïa, Algeria fot. algerian-embassy.be
Ghardaïa, Algeria fot. algerian-embassy.be

Troki, Litwa

Nieco bliżej, bo za naszą północno-wschodnią granicą znajduje się jeden z najpiękniejszych zamków tej części Europy. Jest to sporych rozmiarów fortyfikacja wzniesiona na przełomie XIV i XV wieku przez Wielkiego Księcia Litewskiego Kiejstuta i jego syna Witolda. Choć obecna budowla to w dużej mierze rekonstrukcja to i tak wywiera ogromne wrażenie na odwiedzających. Zamek położony jest bowiem w całości na wyspie na jeziorze Galwe, co tylko potęguje jego majestat. Prowadzi do niego drewniany most, z którego rozciąga się przepiękna panorama na budowlę oraz okoliczne tereny. W tym zamku Twoje dziecko poczuje się tak, jakby przeniósł się do średniowiecza.

Troki, Litwa fot. pixabay
Troki, Litwa fot. pixabay

Hearst Castle, San Simeon, California, USA

Może Stany Zjednoczone nie kojarzą się z królewskimi dynastiami, a tym bardziej ich zamkami, jednak w Ameryce wszystko jest możliwe. Multimilioner William Hearst na przełomie lat 20. i 30. XX wieku wybudował olbrzymią rezydencję stylizowaną na nowożytne hiszpańskie pałace. Inwestycja pomieściła w sobie ponad 180 pokoi, baseny, korty tenisowe, lotnisko, kino, a nawet szlak do jazdy konnej. Więc kiedy Twoja pociecha będzie biegać po całym terenie odgrywając wymarzone role, Ty również znajdziesz dla siebie zajęcie. Nie zapominaj, że do USA, również wymagana jest wiza.

Hearst Castle, San Simeon, California, USA fot. pixabay
Hearst Castle, San Simeon, California, USA fot. pixabay

Źródła:

wiza do Algierii

wiza do USA

placestoseeinyourlifetime.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.