Zamki jak z bajki cz. 2 – zabierz swoją pociechę w nietypową podróż na Dzień Dziecka!

ideal-palace-hauterives-aina-travel

Prezentujemy dziś kolejną część rankingu najpiękniejszych zamków i pałaców na świecie. W te miejsca warto wybrać się ze swoją pociechą na tegoroczny Dzień Dziecka. Gwarantujmy, że zarówno małym, jak i dużym, taka podróż zdecydowanie przypadnie do gustu! 🙂

Ideal Palace, Francja

Historia tego miejsca brzmi tak nieprawdopodobnie, że aż wzbudza uśmiech na twarzach słuchaczy. „Ideal Palace” we francuskiej miejscowości Hauterives wybudował bowiem… listonosz. Ferdinand Cheval przez 33 lata, dzień w dzień, zbierał kamienie, z których wybudował miejsce swoich marzeń. Pałac nawiązuje stylem do właściwie wszystkich nurtów architektonicznych i myślowych przez co wyróżnia się swoistym „kontrolowanym” chaosem. Jeszcze za życia twórcy, w latach 20. XX wieku, uznany został za jeden z najwybitniejszych przykładów prymitywizmu w sztuce i doceniony przez samego Pablo Picassa, czy Andre Bretona. Faktycznie, pałac prezentuje się niesamowicie, a dodatkowo jest najlepszym przykładem na to, że warto realizować swoje najskrytsze marzenia.:)

Ideal Palace, Hauterives
Ideal Palace, Hauterives

Matsumoto, Japonia

Zamek Matsumoto, to jeden z pięciu zachowanych do dziś zamków japońskich. Ze względu na przeważającą wewnątrz, jak i na zewnątrz czerń, nazywany jest często „zamkiem kruków”. Został wybudowany w roku 1504 z olbrzymim, jak na tamte czasy, rozmachem. Liczy sobie 6 kondygnacji, a dodatkowo jest modelowym przykładem zamku w stylu hirajiro, czyli wybudowanego na płaskim terenie. Ogromne wrażenie robią wnętrza tego pałacu, które zaskakują swoim bogactwem, ale przede wszystkim autentycznością. To obowiązkowe miejsce dla wszystkich młodych podróżników zainteresowanych kulturą Japonii.

Zamek Matsumoto, Japonia
Zamek Matsumoto, Japonia

Pena Palce, Portugalia

Położony w pobliżu miasta Sintra pałac Pena łączy w sobie wszystko to, czego oczekuje się od zamku. Ulokowany jest na wysokim wzgórzu, z którego przy dobrej pogodzie, jest łatwo widoczny z samej Lizbony. Pod względem architektonicznym nawiązuje natomiast do najlepszych czasów portugalskiej korony i jej międzynarodowego zasięgu. Pierwsze mury wzniesiono tutaj już we wczesnym średniowieczu, ale prawdziwy rozkwit przypadł na wiek XVI. Niestety, wielkie trzęsienie ziemi, które totalnie zniszczyło Lizbonę w roku 1755, nie ominęło także zamku Pena. Został on jednak odbudowany z największą pieczołowitością, dzięki czemu do dziś służy, turystom, Portugalczykom, jak i samemu prezydentowi kraju.

Pałac Pena, Portugalia
Pałac Pena, Portugalia

Źródła:

placestoseeinyourlifetime.com

Aina Travel Hotele

Aina Travel Bilety lotnicze

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.