Wodospady Maletsunyane w Lesotho – tam, gdzie człowiek spotyka się z naturą

Wodospady Maletsunyane w Lesotho – tam, gdzie człowiek spotyka się z naturą

Afrykańskie atrakcje przyrodnicze należą do jednych z najciekawszych i najbardziej spektakularnych na świecie. Nie inaczej jest w przypadku maleńkiego państwa Lesotho w Afryce Południowej i jego największej chyba dumy jaką stanowią – wodospady Maletsunyane.

Wodospady Maletsunyane, to prawdziwy skarb narodowy Lesotho. Wysokością sięgają 192 metrów n.p.m, a wycieczka w te rejony, to obowiązkowy punkt każdej południowo – afrykańskiej wyprawy. Podróż najlepiej rozpocząć z wioski Semonkong u podnóży szlaku turystycznego. Jest to miejsce o tyle ciekawe, że stanowi przykład typowej lokalnej społeczności wypełnionej cechami charakterystycznymi dla tego miejsca. Wioskę zamieszkuje kilkanaście rdzennych plemion, z których każde odznacza się nieco inną mową, zachowaniem, czy strojem. To prawdziwa gratka dla osób, które w podróżowaniu cenią sobie kontakt z lokalną społecznością i poznawanie nowych kultur. Mieszkańcy wioski chętnie udzielą także rad dotyczących wizyty nad wodospadami Maletsunyane, polecą najlepsze szlaki oraz punkty widokowe.

Wioska Semonkong, Lesotho
Wioska Semonkong, Lesotho

Samo Lesotho, to niewielki kraj położony we wschodniej części Republiki Południowej Afryki. Ze względu na obecność gór i duże zróżnicowanie terenu nazywane bywa „królestwem niebios” i w pełni zasługuje na to chlubne miano. Ponadto, to jedyne państwo na świecie, które w całości położone jest powyżej 1000 metrów n.p.m. Idealny wybór dla przygodowo nastawionych podróżników! Tereny dookoła wodospadów Maletsunyane można w łatwy sposób eksplorować pieszo, urządzając sobie całodzienny trekking. Ta forma zwiedzania zagwarantuje Ci dostęp do największych atrakcji regionu, a być może także nowych, nieodkrytych punktów widokowych.

Turystyczne wizy do Lesotho są dostępne w wariantach jedno- lub wielokrotnego wjazdu. W obu przypadkach ich ważność wynosi 90 dni i tyle samo czasu można spędzić na terytorium kraju. Czas wyrobienia dokumentu wynosi 28 dni w ofercie ekonomicznej oraz 14 dni w ofercie standardowej. Dokumenty, które są Ci potrzebne do uzyskania wizy, to: paszport ważny co najmniej 90 dni po dacie zakończenia podróży z dwiema stronami wolnymi, 2 aktualne zdjęcia, kopia rezerwacji biletu lotniczego w obie strony oraz kopia rezerwacji hotelu. Zarówno w przypadku złożenia wniosku wizowego, jak i przy rezerwacji lotów i hoteli możesz skorzystać z pomocy biura Aina Travel. Na stronie www.aina.pl znajdziesz także informacje na temat ubezpieczeń podróżnych, w które zdecydowanie warto zainwestować. Bez wychodzenia z domu zorganizujesz swój udany wypoczynek w Afryce Południowej.

Przykładowe hotele dostępne w bazie biura Aina Travel:

Bains Chalet ParkBains Chalet Park ***

pobyt dla 2 osób

cena od 166 zł/pokój

Protea Hotel Bloemfontein CentralProtea Hotel Bloemfontein Central ***

pobyt dla 2 osób

cena od 241 zł/pokój


Źródła:

wiza do Lesotho

ubezpieczenie podróży od 6zł/dziennieDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


NEWSLETTER

Odbierz 5% zniżki na dowolną wizę!  

Zgadzam się na otrzymywanie newslettera.

autoresponder system powered by FreshMail