Wodospady Maletsunyane w Lesotho – tam, gdzie człowiek spotyka się z naturą

wodospady-maletsunyane-lesotho-aina-trave

Afrykańskie atrakcje przyrodnicze należą do jednych z najciekawszych i najbardziej spektakularnych na świecie. Nie inaczej jest w przypadku maleńkiego państwa Lesotho w Afryce Południowej i jego największej chyba dumy jaką stanowią – wodospady Maletsunyane.

Wodospady Maletsunyane

Wodospady Maletsunyane, to prawdziwy skarb narodowy Lesotho. Wysokością sięgają 192 metrów n.p.m, a wycieczka w te rejony, to obowiązkowy punkt każdej południowo – afrykańskiej wyprawy. Podróż najlepiej rozpocząć z wioski Semonkong u podnóży szlaku turystycznego. Jest to miejsce o tyle ciekawe, że stanowi przykład typowej lokalnej społeczności wypełnionej cechami charakterystycznymi dla tego miejsca. Wioskę zamieszkuje kilkanaście rdzennych plemion, z których każde odznacza się nieco inną mową, zachowaniem, czy strojem. To prawdziwa gratka dla osób, które w podróżowaniu cenią sobie kontakt z lokalną społecznością i poznawanie nowych kultur. Mieszkańcy wioski chętnie udzielą także rad dotyczących wizyty nad wodospadami Maletsunyane, polecą najlepsze szlaki oraz punkty widokowe.

Wioska Semonkong, Lesotho
Wioska Semonkong, Lesotho

Wakacje w Lesotho – atrakcje

Samo Lesotho, to niewielki kraj położony we wschodniej części Republiki Południowej Afryki. Ze względu na obecność gór i duże zróżnicowanie terenu nazywane bywa „królestwem niebios” i w pełni zasługuje na to chlubne miano. Ponadto, to jedyne państwo na świecie, które w całości położone jest powyżej 1000 metrów n.p.m. Idealny wybór dla przygodowo nastawionych podróżników! Tereny dookoła wodospadów Maletsunyane można w łatwy sposób eksplorować pieszo, urządzając sobie całodzienny trekking. Ta forma zwiedzania zagwarantuje Ci dostęp do największych atrakcji regionu, a być może także nowych, nieodkrytych punktów widokowych.

Turystyczne wizy do Lesotho są dostępne w wariantach jedno- lub wielokrotnego wjazdu. W obu przypadkach ich ważność wynosi 90 dni i tyle samo czasu można spędzić na terytorium kraju. Czas wyrobienia dokumentu wynosi 28 dni w ofercie ekonomicznej oraz 14 dni w ofercie standardowej. Dokumenty, które są Ci potrzebne do uzyskania wizy, to: paszport ważny co najmniej 90 dni po dacie zakończenia podróży z dwiema stronami wolnymi, 2 aktualne zdjęcia, kopia rezerwacji biletu lotniczego w obie strony oraz kopia rezerwacji hotelu. Zarówno w przypadku złożenia wniosku wizowego, jak i przy rezerwacji lotów i hoteli możesz skorzystać z pomocy biura Aina Travel. Na stronie www.aina.pl znajdziesz także informacje na temat ubezpieczeń podróżnych, w które zdecydowanie warto zainwestować. Bez wychodzenia z domu zorganizujesz swój udany wypoczynek w Afryce Południowej.

Przykładowe hotele dostępne w bazie biura Aina Travel:

Bains Chalet ParkBains Chalet Park ***

pobyt dla 2 osób

cena od 166 zł/pokój

Protea Hotel Bloemfontein CentralProtea Hotel Bloemfontein Central ***

pobyt dla 2 osób

cena od 241 zł/pokój


Źródła:

wiza do Lesotho

ubezpieczenie podróży od 6zł/dziennie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.