Z dzieckiem w plecaku – Dagestan, Czeczenia, Inguszetia, Osetia Płn, Gruzja

Z dzieckiem w plecaku to niesamowita inicjatywa sympatycznej rodzinki Tulejów, którzy w trójkę rozwijają swoją pasję do podróżowania. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że najmłodszy członek ich wypraw – Mikołaj – jest jeszcze dzieckiem i większość podróży spędza w plecaku!

Opis wyprawy

W 2013 roku mieliśmy przyjemność pomóc w organizacji wyprawy Państwa Tulejów, którzy tym razem postawili sobie bardzo ambitny plan podróży. Otóż zamierzali odwiedzić: Dagestan, Czeczenię, Inguszetię, Osetię Północną oraz Gruzję. Nasza pomoc obejmowała zorganizowanie wiz do Rosji dla całej rodziny.

Dla naszych podróżników było to już trzecie spotkanie z Kaukazem, gdzie swoją przygodę rozpoczęli w muzułmańskim Dagestanie. Jak sami twierdzą, tu byli terroryzowani najbardziej, a to ze względu na tutejszą gościnność, która nakazuje tutejszym mieszkańcom przyjmować wędrowców niemalże po królewsku. Jednak z końcem ważności wizy rosyjskiej, Państwo Tulejowie skierowali się w stronę Gruzji przez Czeczenię, Inguszetię oraz Osetię Północną.

Mikołaj się wspina
Mikołaj się wspina

Największego wyczynu podczas tej wyprawy dokonał Mikołaj, który jako najmłodszy alpinista na świcie, o własnych siłach zdobył szczyt Tikanadze 3436 m n.p.m. w masywie Chaukhi!

Gratulujemy wyczynu Mikołajowi i jego rodzicom: Pani Beacie i Panu Konradowi – wspaniałej pasji do podróżowania!


wiza do Rosji

Z dzieckiem w plecaku

fot. ze strony zdzieckiemwplecaku.pl

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.